Çfarë Frommer dashuri për Sanibel?

Pas më nga postimin tona të mëparshme në lidhje me dashurinë e Arthur Frommer-së për Sanibel, kjo ndodh se ne mund të flasësh për atë që ai e pëlqen më e mirë për të vizituar "këtë strehë idilike të plazhe të bardhë-rërë" Kontrollo. West Wind Inn ka një nga plazhet më idilike në ishull.

West Wind Innpool to beach

Në distancë, plazh. Në plan të parë, pishinë të madhe të nxehtë.

Ai gjithashtu përmend "Rentals javore". Kontrolloni. West Wind Inn ka Rentals javore. Por kjo nuk është e gjitha. Ndryshe nga disa shoqata godinë, të cilat janë në rregull në qoftë se ju keni një javë që jam këtu, West Wind Inn ofron qëndrime sa më të shkurtër të natës në qoftë se hapësira është në dispozicion. E bën për një ikje të bukur të fundjavës, kur ju nuk mund të arrijnë të qëndrojnë një javë të plotë.

Frommer gjithashtu përmend "restorante të shkëlqyera", e cila ne dakord me. Nga rastësor plazh në ishullin elegante, ka një vend për të kënaqur shije tuaj. Kjo përfshin pijetore Normandie Bregdetar mbi premisën në West Wind Inn. Ajo shërben mëngjes dhe drekë gjithë vitit dhe darkë gjatë sezonit. Ju mund të ecin në një vakt të mirë. Nuk ka nevojë për të filluar makinën tuaj.

Frommer përmend "pazar të mirë" . Ne emërojë mëtrik Vendi si një nga përvojat më të pazakontë pazar ishull. 25 dyqane orientuar në nivel lokal rreth një qendre park-si. Sigurisht, ka shumë vende të tjera tregtare çuditshëm dhe ne nuk do të thotë të tyre të vogël. Por mëtrik Vendi duket unike si plazas pazar shkojnë.

Së fundi, Frommer thotë, "-Dhe më e rëndësishme, Ding Darling Natyra ruajnë, vizitohet nga mijëra zogjve të çdo specie, që bask në diell pas zhytjes për peshk, dhe janë një nga pamjet e mëdha natyrore të kafshëve të egra në Amerikë."

Pra, ajo mund të jetë e dobishme për të vënë në dukje se West Wind Inn është turistik më të afërt për Ding Darling . Ju edhe mund të marrësh me qira një biçikletë në Inn dhe pedale përgjatë ftuar shtigjet Sanibel-së biçikletë për të arritur atje.

Falënderimet tona të shkojnë jashtë për të Frommer, së bashku me një ftesë për të na vizitoni kur vjen puna për Sanibel përsëri.

Tagged me: , ,
Posted në Blog Post

Lini një Përgjigju