West Wind Inn mirëpret zog-rojet në Sanibel

Sipas Peter Greenberg, një shkrimtar i njohur për ekspertizën e tij në udhëtim ndaj atraksioneve natyrore, Sanibel-it "Ding" Darling National Wildlife Refuge është një vend të lartë për zog-shikuar.

Streha e 6400 hektarë këneta kripë dhe pyjeve rizoforë presë më shumë se 220 lloje të emigrojnë dhe të shpendëve rezidentë. Si rezultat i kësaj, të shpendëve e urës janë vizitorë të rregullt në strehë. Që West Wind Inn është zgjidhja e afërt plazh të strehimit, ne shohim qindra të ftuar që të qëndrojnë me ne në mënyrë specifike për të merrni me lehtësi në Ding Darling NWR.

Sigurisht, ata gjithashtu vijnë këtu për të shijuar të shkëlqyer plazh granatimeve Sanibel në fund të qetë të ishullit. Dhe le të mos harrojmë mikpritjen lumtur e një pishinë të madhe të ndezur, një pishinë kuvertë ngjitur me një meze të lehtë të pëlqyeshëm dhe bar pije, fusha tenisi, shuffleboard dhe, për ato përzemërt breakfasts Pub Normandie beachside të fillojnë ditët e dedikuar zog-shikuar.

Posted në Blog Post

Lini një Përgjigju