E Awards

EAwardsLogo Është E Awards Ora përsëri në West Wind Inn.

Për ata lexues që nuk e di në lidhje me E Awards, këtu është përshkrim të shkurtër:

Për shumë vite, Elaine McLaughlin ka qenë drejtor ekzekutiv i Lee County Visitor dhe Konventës Bureau. Kjo është organizata e ngarkuar me sigurimin e një përvojat e jashtëzakonshme të njerëzve që vizitojnë Sanibel Island dhe destinacione të tjera Lee County. Kur Elaine pension, Lee VCB krijuar një çmim në emrin e saj për të nderuar Lee County punëtorë mikpritjen që shkojnë nga rruga e tyre për t'u kujdesur për vizitorët në qarkun. Lista e marrësve të huaj përfshin punonjësit strehim dhe askënd tjetër që i plotëson, përshëndet dhe trajton miqtë në një mënyrë të dashur dhe të dobishme.

Fituesit e mundshme emërohen nga vizitorët, si ju, të cilët duan të njohin askënd që të përmbush atë standard. Fituesit janë shpallur dhe festohet në mëngjes në shtator. Kjo është një nder shumë i madh. Kjo mund të çojë në ngre dhe promovime për fituesit dhe është promovuar nga nga pronat që punësojnë ata.

Prerje në përmbledhje, në qoftë se ju u shërbyer mirë dhe mbi pritjet tuaja nga kushdo në West Wind Inn turistik Sanibel e plazhit - greeters para zyre, shërbëtoret dhe pastrimin persona, punëtorë të mirëmbajtjes, serverat në Normandie Pub ose në kiosk Pool Deck dhe bar-rostiçeri, dikush, ju lutem merrni pak minuta për të dërguar VCB një formë nominim për atë person. Nuk ka asnjë kufizim për numrin e njerëzve që ju mund të emëruar apo të numrit të ngjarjeve që mund të propozojnë ata për. Thjesht shkoni në këtë adresë në internet për të përfunduar dhe të email një formular,

Kjo është një mënyrë e madhe për të njohur ata që të shërbejnë (dhe me të vërtetë ka motivuar ata për të vazhduar punën e mirë.)

Ju faleminderit.

Postuar në Uncategorized

Lajme nga preferuar Wildlife Refuge Kombëtare West Wind INN-së: "Ding" Darling

Nëse ju do të vizitojë Sanibel nga tani deri në qershor 7, ju duhet të planifikoni se Lejla Trail, midis dhomës së tarifës dhe dige kryq, dhe Arsimit Boardwalk Wildlife është e mbyllur për të mundësuar grimcuar shell po rishfaqet. Ajo do të rihapet të shtunën, më 7 qershor, për Kombëtare shtigje Dita.

Në frontin e mirë e lajmeve, një i ri "ashensor handikap" është instaluar për të shërbyer ata që duan të vizitojnë Visitor & EDUCATION CENTER dhe sfidohen nga shkallët dhe ramps. Nuk ishte një cutting fjongo kohët e fundit. Guests në West Wind Inn Sanibel-së do të gjeni se "Ding" Darling mban
IndigoTrail-shenjë shkojnë më mirë si një arsye për të qenë në Sanibel. Këto përmirësime na nxeh, si Vërtetë Sanibel përvojë, dhe turistik më të afërt e plazhit për Wildlife Refuge Kombëtare. Ne jemi mirënjohës për punën e menaxhimit të strehimit, duke përfshirë edhe Paul Tritiak, Refuge Menaxher, dhe anëtarët Ding Shoqërisë Darling si anëtar nderi i Bordit, Marilyn Kloosterman.

Postuar në blog

Sanibel Island: Një Jewel Beautiful

logo lajme komerciale DON Richter i Danville, Illinois, shkruan në lavdërimin e Sanibel Island në gazetën e tij lokale, The Tregtare-News .

Vëzhgimet e tij e ndokujt Sanibel-së përputhen me ato të pothuajse të gjithë ata që viziton këtu. Ne dëgjojmë komentet rregullisht nga mysafirët në West Wind Inn turistik Sanibel-së plazhit . Ata e konsiderojnë West Wind Inn si "xhevahir" në xhevahir.

Historia Don fillon në një shesh pazar lokal. Ai nuk thotë që një dhe ne kemi disa. Vendi mëtrik, më e madhe dhe më të popullarizuara në mesin e blerësit, është gjasa vendi.

Don përshkruan një bisedë me një tjetër mashkull. Të dy janë dërguar në një stol në pritje ndërsa zonjat e tyre të përfundojë deri kërkimet e tyre për të Treasure Island.

Pas komenteve të zakonshme të trafikut sezonal në mëtrik Way, ai swings në një listë të asaj që e bën Sanibel veçanta. Një nga këto gjëra është mirësjellja e shoferëve në Sanibel, të cilët kanë tendencë të jenë të gatshëm për të pritur dhe të lënë një hapje për makinat që kalojnë apo të hyjnë trafikut.

Ai pastaj komenton mbi "sistemin e përpunuar të shtigje të biçikletave" tonë që e bëjnë të mundur për të shmangur bllokimit të trafikut të përditshme.

Përfundimisht, ai shkon në të preokupimit të ishullit me natyrën, nga kontrollet e saj të ndriçimit në natyrë ", në nderim të breshka detit që fole atje", në akra dhe akra tokë të përkushtuar për të Habitatit për kafshë të egra. Këto të fundit përfshijnë njohur JN Ding Darling Wildlife Refuge Kombëtare, një burim që West Wind Inn krenari pretendon të ketë si fqinjin e saj të ngushtë.

Pastaj është plazhi që shumë e konsiderojnë tërheqjen përfundimtare Sanibel-së, të njohur në të gjithë botën për seashells e saj të bollshme.

Cuditerisht, ose jo aq cuditerisht për meshkuj e specieve tona, Don ndalesa të shkurtra e shpimit më tej në një tjetër tërheqje të fortë për vizitorët: pazar, me të cilën ai e hapi artikullin e tij. Sipas traditës dhe rregulloret e qytetit kontrollin e rritjes "zinxhirët" e, dyqane Sanibel paraqesin një koleksion interesante të mallrave të një blerës do të ketë një kohë të vështirë gjetjen në një qendër në shtëpi.

Këto janë kënaqësitë dhe thesaret që presin ju si ju jeni tërhequr për këtë xhevahir në bregdetin Jugperëndimore Florida Gjirit.

Posted në Blog Post

Dashur barishte Strauss Teatri Sanibel-së

HerbStraussTheater

Në qoftë se bota u formua nga një "zhurmë e madhe", ajo duhet të ketë qenë një fillim të qeshur. Kjo është ajo që krijuesit e "Big Bang", një muzikore në BIG Arteve barishte Shtraus Teatri do të largohet nga ju të menduarit. Shfaqja, e shkruar dhe kompozuar nga Boyd Graham dhe Jed Feuer, hapet më 11 prill dhe luan me 3 Maj 2014 Ajo është bërë fillimisht nga krijuesit Off Broadway në New York City. Join një palë prodhuesve teatrale si ata të marrë hua një apartament luksoz Park Avenue në përpjekje për të bindur investitorët për të mbështetur një prodhim të ri me një miliona dollarë. Si të gjitha ndalesa janë tërhequr jashtë, apartament është trashed dhe publiku është trajtuar në një mbrëmje të një lloji tjetër të argëtimit.

Ka një hapje pritja natë në 7. Shfaqje Shfaq janë në 8 në mbrëmje, me dy matinees në 2 më 16 prill dhe 23 Pranimi është $ 42 Sepse të rriturit dhe $ 5 për fëmijët dhe nxënësit. Për rezervime dhe informata, telefononi 239-472-6862 gjatë orarit të punës kuti.

Strauss Teatri Herb është në mëtrik Way, përballë Shtëpisë së Komunitetit Sanibel. Nga tuaj West Wind Inn akomodimit turistik plazh , ndiqni Gjirit Drive për peshk i madh Bay Road, nga ana e majtë në peshk i madh Gjirit të mëtrik Way, pastaj e drejta për të Dunlop Street. Teatri është në të majtë.

Posted në blog , Blog Post

Les Miserables

Les Mis Pic për Show Page mëdha Les Mis Pic për Show Page LargeIn vetëm dy dekada, Darka Teatri Broadway Palm është rritur nga një hapësirë ​​lirua supermarket në një hapësirë ​​të klasit të parë teatrale. Tani në sezonin its21st, Fort Myers live-teatër vendi argëton më shumë se 170.000 play-goers çdo vit. Objektet Përfshirja e një 450-vendesh darkë teatër, një 100-vendesh "zi-box" teatër quajtur Off Broadway Palm Teatri, një dhomë 120 vend ngrënie quajtur Café kabare dhe një hapësirë ​​30-vendesh vetëm off hollin kryesor të quajtur, Art Café.

Aq shumë për sfond. Gjëja më e rëndësishme të dini tani është se "Les Miserables" është në bordet në fazën Broadway Palm kryesor me 12 prill 2014 Në vitin 2012, versioni film i kësaj historie frymëzues të dashurisë, pasion, sakrificë dhe shpengim i vendosur në Paris i 19thcentury fitoi Golden Globe për Best Motion Picture. Bazuar në romanin e Victor Hugo me të njëjtin emër, skenar përfshin disa nga momentet më dramatike dhe emocionale muzikore teatrit.

Standardet profesionale të Broadway Palm janë shumë të larta, prodhimet janë të shquar, dhe duke marrë aty nga plazhin turistik West Wind Inn Sanibel Island është një udhëtim i lehtë mbi urë në McGregor Blvd dhe në veri të Kolonial Blvd.

Ky shkrimtar duhet të rrëfej se Les Miserables është një nga të gjitha me kohë favorite prezantimet e tij muzikore teatër. Pra, ju lutem justifikim entuziazmin.

Nëse ju nuk mund të merrni për Les Miserables, e konsiderojnë një nga ardhshme tregon - The Music Man, 17 prill deri më 24 maj; Mid-Life Krizave Zbavitje, 29 maj deri në qershor 21 dhe Jozefi dhe Amazing Technicolor Dreamcoat 26 qershor me 9 gusht.

Edhe ushqimi, nga salads për desserts, të përgatitur nga kuzhinier në lokalet dhe shërbyer shuplakë të stilit, është plentiful, të freskëta dhe të shijshme.

Për më shumë informacion, datat / kohë / çmimet dhe menus darkë, ne rekomandojmë një vizitë në faqen e internetit Broadway Palm

Posted në blog , Blog Post

Izraeli Fest

IsraelFest

Me aq shumë në rrezik në lindjen e mesme, kjo është një kohë uplifting për t'u bashkuar mysafirët hebrenj West jonë era Inn në festuar përvjetorin e 66-të të themelimit të shtetit të Izraelit. Ngjarja, një festë kulturore dhe Izraeli Fest , do të zhvillohet më 30 mars në kampus Federatës hebre 12:30-4:00.

Presin një përvojë të gëzuar me të gjallë argëtuese muzikore nga Oren Nizri, DJ ndërkombëtar të Izraelit dhe producent, zbavitje të tjera duke përfshirë valle kombëtare izraelite nga Shalom valltarë, një shfaqje vallëzimi bark dhe shfaqje nga grupe lokale sinagogës janë premtuar. Ka gjithashtu do të jetë e shijshme izraelite nga Falafel, hummus, shwarma në salads izraelite dhe desserts. Ata gjithashtu do të jenë provë verërat izraelite.

Për fëmijët, do të ketë një kurs inflatable pengesë dhe një hedhin basketboll, artit dhe vepra artizanale, një kopsht zoologjik petting, një gërmoj arkeologjike dhe pikturë të përballet. Familjet do të jetë në gjendje për të krijuar një shesh për një jorgan komunitet që do të shfaqet në Federatë. Organizatat çifute lokale do në dorë me informacion në lidhje me Izraelin sot.

Kampusi Federata çifute është gjithë Summerlin Rrugor nga HealthPark Medical Center, në 9701 Commerce Center Gjykatës në Fort Myers. Pranimi është $ 2 për person; fëmijët 5 dhe nën janë të lirë. Summerlin Road është zgjerimi drejt-përpara McGregor Blvd. pas urës xhade në kontinent. Pra, duke marrë aty nga tua West Wind Inn plazh strehim është e lehtë.
Për më shumë informacion, vizitoni www.jewishfederationlcc.org .

Postuar në Uncategorized

Dashuruar Opera kurrë nuk mund të merrni mjaft

OperaCT-Vajzat

Dashuruar Opera kurrë nuk mund të merrni mjaft, sidomos kur ata largohen botën tradicionale të shfaqjeve të operës.

Por, vetëm për shkak se ju keni nevojë për të shpëtuar peizazhin urban nuk do të thotë që ju duhet të privojnë veten e dozës rastit të muzikës operës dhe të performancës.

Kjo është veçanërisht e vërtetë kur Festival Music Sanibel është në qëndrim, ashtu si janë tani. Të martën, më 18 mars, Teatri turne Opera e Connecticut do të paraqesë "Amerika Sings". Faturuar si, "një look të këndshëm dhe informative në zhvillimin e teatrit e muzikës në Amerikë," Teatri Opera e Connecticut dhe Alan Mann ofrojnë një mbrëmje të muzikës të bukur, nga operettas evropiane të Lehar dhe Gilbert & Sullivan për musicals të Amerikës Faza.

Kjo ecuri Sanibel Music Festival është paraqitur në xhemat Kisha Sanibel në mëtrik rrugën (nëpër FOM rrugë mëtrik Place), at 8:00 pm. Bileta dhe informacioni janë në dispozicion në 239-344-7025.

Nëse ju do të qëndrojnë në West Wind Inn, han Sanibel-së në plazh, vendi performanca është një udhëtim i lehtë poshtë Perwinkle Way.

Pas, ngjarjes më 12 mars, Teatri Opera e Connecticut do të kryejë një tjetër program për tifozët operas me titull, "The Bad Boys dhe Wicked Gratë e Operas". Ju do të gëzojnë një mbrëmje e shfaqje nga yjet e rinj në trajnim, të shoqëruar nga supertitles dhe komentimin e mprehtë nga Drejtori Artistik Alan Mann.

Vendos këtë një në kalendarin tuaj për 22 mars Gjithashtu at 8:00 pm.

Posted në Blog Post

Jo të ngatërrohet me "Monty" Python,

250px-Gator_and_Python (1)

Filmi i ardhshëm në "Ding" Darling Visitor & EDUCATION CENTER Dy-javore Film Seria është "Python përbindësh".

Ndërsa interesante, nuk ka asgjë qesharake në lidhje me këtë import video nga seri PBS, "Giants brenda Natyrës". Ky dokumentar kafshë të egra do të shfaqen në e mërkurë, mars 19, 2014 at 2:30 pm. Ngjarja është e lirë, por vende gjithmonë janë të kufizuara dhe në dispozicion në një bazë të vijë të parë.

Për Python përbindësh, të ndërmarrjeve e ekipit të prodhimit në kënetat e Everglades Florida për të gjetur python gjigand gënjeshtërt dhe të rrezikshme Burmese. Është e paqartë se si këto grabitqarët e Azisë Juglindore gjetur rrugën e tyre për Florida dhe Everglades. Megjithatë, realiteti është se këto zvarraniket pangopur gjigand po kërcënojnë zhdukjen për shumë Everglades specie indigjene.

Autoriteti zvarranikësh, Jeanette Wyneken, i bashkohet ekipit të prodhimit të pres dhe të hetojë dy mostra. Njëra është një 9-këmbë të gjatë mashkull. Tjetri është një 14-këmbë femër.

Surpriza anatomike dhe ndihmon tretjen e ushqimit sistemit do të ju mbajë në habi, si do përshkrimet Richard Dawkins 'e evolucionit të gjarpërinjtë nga para-historike, me katër këmbë lizard-i pëlqen të krijesave slithery ato janë sot.

Filmi është i sponsorizuar nga "Ding" Darling Wildlife Shoqërisë-Miqtë e Refuge (DDWS), i cili këshillon që të gjithë filmat në këtë seri të fillojë menjëherë at 2:30 pmIf duke qëndruar në West Wind Inn turistik Sanibel s plazh , ju duhet të ketë shqetësime për të qenë në kohë. Ne jemi, pasi të gjithë. turistik afërt plazh në Refuge.

Postuar në Uncategorized

A keni lexuar në lidhje me këtë?

Prefse e Everglades

Orkide rremë bardhë të Everglades, i njohur edhe si "Orchid Ghost? Ajo ka qenë subjekt i shumë artikujve dhe madje edhe një roman krim.

 

Ajo mund të gjendet, në qoftë se ajo mund të gjendet, në Fakahatchee Fillesa. Fatin e vogla janë shpenzuar trekking nëpër Fillesa për të gjetur atë, të lartë në pemë, ku ajo i shpëton pamje normale e njeriut.

 

Tani, ju mund të mësoni më shumë rreth të bardhë, orkide fantazmë kur Mike Owen, biolog çojë për Fakahatchee Fillesa Ruaje State Park, duket si një pedagog të veçantë në Sanibel Island "Ding" Darling vizitor dhe Qendra për Arsim. Prezantimi i lirë Owen do të jetë në 10 dhe 13:00, e premte, 21 mars,

 

Owen do të flasim për të famshëm, popullsitë e egra orkide në Fakahatchee ruajtur, i njohur si "Amazon e Amerikën e Veriut", për shkak të florës e saj të shquar dhe faunës - 44 lloje të Orchids vendase, 14 e bromeliads amtare, pëllëmbët mbretërore, selvi tullac, Panthers Florida , mbart e zezë, dhe më shumë.

 

Hyrja është e lirë për të ligjëratës, e cila është sponsorizuar nga Captiva Company The Sanibel Mirëbesimit dhe "Ding" Darling Wildlife Shoqërisë-Miqtë e Refuge (DDWS), si pjesë e kësaj të fundit 12-javë FridayAfternoon Leksion Series. Shtrojë për leksionet është i kufizuar dhe në dispozicion në një bazë të parë të vijë.

 

Kur qëndruar në Wind Inn West , të Sanibel Island han dhe plazh turistik, ju jeni në më të afërt të strehimit të tilla për JN "Ding" Darling National Wildlife Refuge. Kjo është një arsye pse ne kemi një prirje të tillë për natyrën. Tjetër është që vendin tonë në plazh Sanibel na vendos në qendër të një prej tempujve natyrore Florida.

 

Ne do të duan të kenë ju të qëndroni me ne, dhe të ndajnë dashurinë tonë të Natyrës.

Posted në Blog Post

"Trupin e bukur. Këmbët e mira. "


Wine Fest
Ne nuk jemi duke folur për atë që ju mendoni se ne jemi. Komentet janë në lidhje me verë. Ata janë lloj i vëzhgimeve që ju mund të dëgjoni tossed rreth në "Sanibel uncorked" më shkurt 23 Është një ngjarje për nder të rrushit fisnik dhe lëng saj. Është organizuar nga Lily & Co bizhuteri Galerinë nga mesdita deri në 2 pm dhe sponsorizuar nga Sanibel-Captiva Optimist Club, me të ardhurat të përkushtuar për të katër-vjeçar kolegj bursa për studentët lokalë.

Ky është viti i gjashtë i festivalit të verës e dimrit Sanibel-së, dhe në qoftë se vitet e mëparshme janë tregues, është e sigurtë se do të jetë një argëtim dhe pasdite mësimore e ushqimit, të verës dhe muzikës. Lily & Co bizhuteri Gallery ka pritur ngjarjen në vitet e fundit si.

Shpërndarësit verë lokale verë Jugore dhe shpirtërore dhe Johnson Bros pijeve Co do të ofrojë një shumëllojshmëri të verërave gjobë për tastings gjatë festivalit. Mostrat e kuzhinës dhe pairings plotësuese verë do të prezantohet nga Matt Asen e Restorant Lëndë drusore si dhe chefs tjera gustator lokale, përfshirë Karl Hamme e Catering Bailey dhe Përgatitur Foods Dept dhe James Jones e Sweet Melissa-së.

Përsëri këtë vit, do të ketë një ankand i heshtur në Lily & Co, me më shumë se 50 artikuj e ankandit të dhuruara për shkak të këtij viti, duke përfshirë një magnum veçantë të Golden Bear verë të kuqe. Verë përkujton 50 vjetorin e fitores së parë lojtar golfi legjendar Jack Nicklaus ', e plotësuar me nënshkrimin e tij dhe një çertifikatë të origjinalitetit.

Optimistët Presidenti Club Stan Howard raportuar, "Ne patëm dy $ 6000, bursat katër-vjeçare, kur kemi filluar këtë. Vitin e kaluar ne u rrit në gjashtë. "Lily & Co ka punuar me Optimistëve për vite për të mbledhur fonde dhe për të dhënë një të bukur, relaksuese atmosferë për të gëzuar festimet. "Unë mendoj se shumë njerëz nuk e kuptojnë se çfarë bën Klubi Optimist për komunitetin," tha Lily & Co pronari Dan Schuyler. "Kjo është një punë e madhe për të vënë në këto ngjarje. Kur ju kanë grupe të ndihmuar njëri-tjetrin ai ul barrën dhe stresin. "

Lily-së është e vendosur në peshk i madh Bay Road, nëpër rrugë nga Bailey General Store. Kjo është një distancë të përshtatshme nga West Wind Inn, një përfitim për mysafirët që qëndrojnë në han Sanibel-së plazhit.

Biletat do të jenë në dispozicion në derë ose duke telefonuar 472-0836. Donacionet prej $ 30 (ose $ 25 për shoferët të caktuara) janë kërkuar. Pa shërbëtor parkimi do të jetë në dispozicion. Çdo mysafir do të marrë një të veçantë, përkujtimore gotë etched verë. Biletat janë në dispozicion tani në Bailey General Store, Cafe Sanibel në Tahitian Xhennete, Banka Sanibel-Captiva Komunitetit, dhe Lily & Company.

Mark kalendarin tuaj për e diel, shkurt 23 Kjo mund të jetë një nga ngjarjet më të këndshme bamirësie ju përvojë gjatë gjithë vitit.

Posted në Blog Post