Festa Aktivitetet në Sanibel & Captiva Island

Duke kërkuar për disa gëzim pushime gjatë qëndrimit tuaj në West Wind Inn? Sanibel dhe Captiva Island ofron një koleksion të fun pushime dhe aktiviteteve të madhe për të gjithë familjen. Në festimin e sezonit të pushimeve të ardhshme, ne kemi përpiluar një listë të preferuarat e tona!

Captiva Holiday Village Holiday-VCB-MMG-21-

Captiva Island është një vend magjik për sezonin e festave. Ky ishull simpatik pengesë në Gjirin e Meksikës tropikale transformon në një fshat pushime me ngjarjet çdo fundjavë nga nëntor 29 në dhjetor 15. tre fundjavë të gjatë CAPTIVA Holiday Village nis 2014 spektakolare të e shtunë e saj pas Falenderimeve me fishekzjarre, lightings pemë, lexime pushime, shfaqje muzikore dhe më shumë. Çdo fundjavë të veçantë-themed, do të jetë një kënaqësi e mbushur pa menduar e të parit dhe të shëndoshë.

Shikoni festimet CAPTIVA Festa fshatit nga Tani - 15 dhjetor 2014!

E premte, dhjetor 5

Sunset Arias në plazhin e 'Tween Waters Inn 5: 00-6: 30 pm

E shtunë, dhjetor 6

 • Dekoruar Parade Shporta Golf nga 3:30-05:30
 • Awards Golf Cart & Palë në 17:30
 • Captiva Kthjellët-Shëtitje nëpër rrugë dhe Merre goodies pagesë nga tregtarët të ndryshme

E premte, 12 Dhj

 • Marshimi Mullet Band Parade lë binjake Palm Resort Jensen dhe Marina në 17:15 dhe marshime poshtë Andy Rosse Lane në plazh në muzg.
 • Natë Outdoor film në Binjake Palm Resort Jensen dhe Marina në orën 7:00
 • Afrika e Seas Holiday shëtitje

E shtune dhjetor 13 Holiday-VCB-MMG-5

 • All Peshkimi Dita dhe Festivali Mullet në Jensen-së
 • Junkanoo Parade
 • Ndezur Parade Boat në 6:00
 • Afrika e Seas Holiday shëtitje
 • Boat Parade Awards Partia në Key Lime Bistro. Argëtim Live, Ushqim dhe Pije

E diel, dhjetor 14
Komuniteti caroling në Kapelën pranë detit, 11580 CHAPIN Lane. Të gjithë janë të mirëpritur! 06:00

E premte dhe e shtunë, dhjetor 19 & 20
Afrika e Seas Holiday shëtitje

E premte dhe e shtunë 26 Dhj & 27
Afrika e Seas Holiday shëtitje

Për herë të tjera dhe më shumë informacion rreth CAPTIVA Festa fshatit, klikoni këtu .

30 th Kthjellët Vjetor Festivali Weekend

Sanibel Island: e premte, dhjetor 5

Captiva Island: e shtunë, dhjetor 6

Holiday-VCB-MMG-9-Holiday-VCB-MMG-8-

Për më shumë se dy dekada, bizneset ishull, organizatat, banorët dhe vizitorët janë mbledhur për një nga ngjarjet më të cmuar vjetore Sanibel dhe Captiva, të Festivalit ndriçuesin. Tropikale ynë ishuj vetëtin me qirinj ndriçuar nga fund për t'i dhënë fund si ne të shënuar fillimin e sezonit për pushime.

Për më shumë informacion në lidhje me këtë ngjarje, klikoni këtu. Vizitoni Pag tonë Specialitete E për të mësuar për ulje të normës dhomë!

BIG ARTI Holiday spektakolare 2014

Herb Strauss Theater
Hapja Night pritjes është e premte, dhjetor 19 në orën 7:00
Dhjetor 19 dhe 20, 22 dhe 23, 26 dhe 27, 29 dhe 30
Rrezatues Strauss Theater jetë zbukuruar për sezonin, dhe shndrit në-skenë talent si kurrë më parë në një shfaqje të lë pa frymë e pushimeve që transformon në skenë në një wonderland dimrit shndritshëm!

Get bileta dhe herë tregojnë këtu!

BIG ARTI Community Chorus Holiday Koncert

E martë, dhjetor 9, 2014 19:00
Schein Performance Hall
Thirrje për biletat: 239-395-0900

E udhëhequr nga regjisori Steve Cramer, Koncert Holiday do të shfaqë carols portreti pushime, të tilla si Ne dëshirojmë që ju një Krishtlindjeve Gëzuar, Vogël baterist Boy, dhe Silver këmbanat, si dhe një version Sanibel të Ditëve Dymbëdhjetë të Krishtlindjeve, të rregulluar nga Mike borizan, plus zgjedhje nga Gustov Holst dhe Handel-së "Mesia", si dhe frëngjisht, gjermanisht, dhe këngëve popullore ruse, Hanukkah këngë, dhe një audiencë këndojnë së bashku.

BIG ARTI Krishtlindjeve në Xhennet

Jugperëndimore Florida Symphony
E mërkurë, dhjetor 17, 2014 në 08:00
Schein Performance Hall
Thirrje për biletat: 239-395-0900

Festuar Krishtlindjet nëpër botë, me theks në klimat me diell, dhe tjerr një dreidel ose dy në nder të festivalit e dritat. Jashtë, moti është padyshim jo e frikshme, kështu që të vijnë dhe të bashkohen Santa, Rudolph, dhe tërë bandës pushime për një mbrëmje që është e sigurtë se do të jetë i lezetshëm.

Christmas Eve Shërbimi në far Beach

Sanibel xhemat Kisha e Bashkuara të Krishtit
E premte, dhjetor 24, 2014 në 05:30

Vjetor Christmas Eve Beach Shërbimit, sponsorizuar nga Sanibel xhemat Kisha e Bashkuara të Krishtit, do të ofrohet sërish në far Beach filluar nga 17:30 në e premte, dhjetor 24. Pjesëmarrësit janë të inkurajuar për të sjellë karrige plazhi, batanije, PUSI dhe llak bug . Të gjithë janë të ftuar dhe të mirëpritur të marrin pjesë. Për herë ngjarje, vende, dhe drejtime të telefononi (239) 472-0497.

West Wind Inn ju dëshiron një pushim të lumtur për Sanibel Island! Nëse keni pyetje, mos ngurroni të kontaktoni tavolinë para në (239) 472-1541 ose numri i lirë në (800) 824-0476.

Postuar në blog , blog post , Events & Entertainment , Lajme

Join Us për Falenderimeve Darka!

Darka e Falenderimeve në Normandie-së
44,95 $ per person

shutterstock_169032956 (1) Zgjidhni nga tonë tradicionale dhe jo-tradicionale Items Menu për festën tuaj Falenderimeve!

Men Tradicionale ü

Starter - Wild tartlets Mushroom dhe Deviled Vezë

Supë - Butternut kungull supë

Sallatë - festive Cafe sallatë

Drejtë hyrjeje - Furra e gjirit i pjekur gjeldeti me lëng mishi të bërë në shtëpi, shtëpi mbushje, pure patate ari Yukon, bishtaja, dhe boronicë salcë

Ëmbëlsirë - tortë djathë kungull

Jo-Tradicionale Menu

Starter - Butternut ravioli kungull me një salcë djegur urtë gjalpë

Supë - ëmbëlsuar pecans dhe supë Butternut kungull

Sallatë - panxhar, arra ëmbëlsuar dhe djathë blu

Drejtë hyrjeje - mbushur kungull me një salcë shafran krem ​​dhe një mbushje të egra Portobello oriz

Ëmbëlsirë - byrek shtëpi mollë

Postuar në Events & Entertainment

West Wind Inn Votuan BEST Inn në Sanibel & Captiva Islands!

p1020359 Më e martë, shtator 23, 2014, West Wind Inn u nderua me i miri i Ishujt Awards Banquet organizuar nga The prej ishullit dhe Sanibel Island Reporter për të qenë votua BEST Inn në Sanibel dhe Captiva. Me pronat kaq shumë të ndryshme në Sanibel & Captiva, ajo është mjaft nder.

"West Wind Inn është me të vërtetë kyç vizitues u për të përjetuar Sanibel e vërtetë," tha Brett Gooch, Administratori i Përgjithshëm çmimin e pranuar. "Prona jonë është e bukur dhe i çuditshëm, dhe me plazhin si oborrin e shtëpisë tuaj, ajo që më shumë ju mund të kërkoni?"

Lexuesit e ishullit dhe Sanibel Island Reporter u ftuan të votojnë për kategoritë më të mira të mikpritjes, duke përfshirë një sërë nën-kategoritë e tërheqjet dhe strehim. Votimi u zhvillua nga mesi korrik dhe përfundoi në gusht, me botimet që marrin më shumë se 1000 votat përmes postës dhe të bien. Votat janë tallied nga një entitet të veçantë për të siguruar anonimitetin dhe një rezultat të paanshëm.

BestOfIslands2014Flat Guests e West Wind Inn janë në gjendje për të ngrënë në vend në Upper Deck Bar Pool apo Restorant Normandie-së . Pronë gjithashtu ofron mysafirët me fusha tenisi dhe një pishinë në natyrë. Stafi në West Wind Inn shërbejnë si ekspertë të ishullit, duke ndihmuar të ftuar të marrë maksimumin e përvojën e tyre, ndërsa ata janë me ta.

Me Sanibel dhe Captiva Islands shtëpi për më shumë se 100 bujtina, West Wind Inn falë ju për votimin e tyre më të mirë Inn në Sanibel dhe Captiva Islands. Ne shohim përpara për të vazhduar për të ju japin përvojën më të mirë në fushën!

Postuar në Blog Post , Lajme

Udhëzues për Festivalin e Island Hopper kompozitor-së

Festivali Island Hopper kompozitor, një ngjarje dy-javë gjatë gjithë Sanibel, CAPTIVA dhe Fort Myers plazhet, është nisur këtë fundjavë e ardhshme! Ne ju ftojmë që të gëzojnë shfaqje ekskluzive nga më shumë se 40 compositori në shkallë kombëtare-vlerësua në vende në të gjithë ishujt-me tona West Wind Inn si vend i përkryer për t'u çlodhur dhe të tërhiqen në mes non-stop shfaqje entertainment.With FALAS nga disa të nationally- më të madhe vlerësua dhe Billboard chart kenges, jeni i sigurt nuk do të duan të humbasë këtë ngjarje!

Në festimin për festivalin e ardhshëm, ne kemi përpiluar të fundit "411" udhëzues për fundjavë tuaj në Island Hopper compositori Fest duke përfshirë një listë të objekteve me distancë nga West Wind Inn, orarin e ngjarjeve, informatave të transportit, si dhe këshilla të tjera të dobishme për të bëjë tuaj të parë Island Hopper përvojë diçka për të kujtuar! Island Hopper Logo

Stadiumet
West Wind Inn është më pak se 20 minuta larg nga çdo vend (që është vetëm për një udhëtim 50-minuta biçikletë), por mjaft larg larg kështu që ju mund të gjeni atë mjedis të qetë plazh kur keni nevojë për atë kur ju të qëndroni me ne. Për një version shtypshëm e orarit të plotë të ngjarjeve, Kliko këtu !

Vjetër CAPTIVA House dhe Nest anët e syve
15.951 CAPTIVA Dr. Captiva, udhëtim 16 min makinë

Doc Fords
5400 Plantation Road, Captiva, udhëtim 20 min makinë

Captiva Island Inn
11.508 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 20 min makinë

Kantina Captiva
14.970 CAPTIVA Drive, Captiva, udhëtim 19 min makinë

Key Lime Bistro
11.509 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 20 min makinë

Duck baltë
11.546 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 20 min makinë

RC lundërza
11.509 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 19 min makinë

Afrika e Seas Island Resort
5400 Plantation Rd., Captiva, udhëtim 21 min makinë

 

Info Toll

Nëse jeni duke planifikuar të shkojnë jashtë dhe në ishull, mos harroni që të ketë disa të holla nga ju për Toll Sanibel xhade. Nuk ka shfaqje off Island për fundjavën e parë, por vetëm në rast se ju ndjeheni si duke eksploruar zonën, sigurohuni që të ketë dollarët 6 mbi ju.

Transport

Bicycling është një aktivitet shumë popullor në ishull. Ndërsa ju nuk mund të jetë në gjendje të ecin për në dhe nga këto destinacione, ne kemi mjaft rekomandime se si të merrni ju, ku ju duhet të shkoni!

 • Park dhe udhëtim nga Sheshi Chadwicks, duke ndaluar në Andy Rosse Lane, i cili do të merrni ju që të Keylime Bistro, Duck baltë dhe RC lundërza. (5400 Plantation Rd, Captiva, FL)
 • Hani në RC lundërza, Cantina Captiva, CAPTIVA Pizza apo Keylime Bistro dhe për të marrë një udhëtim të lirë në S Car Shko përsëri në hotelin tuaj, ose në plazh! http://captivaislandinn.com/captiva-island-dining/
 • Biciklete apo Segway Rentals

o Bikes Billy s & Rentals vendosur në 1509 mëtrik Way, Sanibel (Closed e diel)

o Cikli Shop Finnimore-së e vendosur në 2353 mëtrik mënyrë, Sanibel (të hapur 7 ditë në javë

Nevojë për një taksi?

o Sanibel Taxi Toll Free: (888) 527-7806

o Telefon Sanibel Cab Company: (239) 472-0151

o Këshillë: kostoja e një taksi nga Jugperëndimore Florida International Airport (RSW) në Fort Myers do të jetë rreth 35 dollarë për 1 deri 3 pasagjerë

Biking Info

Nëse ju do të jenë të biking në dhe nga destinacionet tuaj, klikoni këtu për të parë më shumë informacion mbi shtigjet biking dhe të rregullave rrugore.

Kliko këtu për një hartë të Sanibel dhe Captiva, të siguruar nga Oda Sanibel e Tregtisë.

Parking

Nëse ju jeni të drejtohet për në plazh, parkingje publike kanë makina park-dhe-pagave. Kostoja është $ 2 në orë, dhe çdo makinë prodhon një faturë për ju për të vënë në dash tuaj. Makinat nuk do të bëjë ndryshim, por ata pranojnë $ 1, 5 $ dhe $ 10 faturat, si edhe kartat e kreditit Visa dhe MasterCard. Parking të meta është i lirë në Sanibel.

Parkim në rrugë nuk është e lejuar, dhe disa zona janë të kufizuara në ato me leje. Lejet janë në dispozicion për jorezidentët me një kosto prej $ 80 në $ 160. Ata janë në dispozicion në Zbavitje Qendrën Sanibel vendosur në 3880 Sanibel-Captiva Road, Sanibel Island, FL.

Shopping, restorante, dhe atraksione lokale kanë vetë parking tyre të lirë në dispozicion, por ajo mund të jetë e kufizuar nëse një shfaqje është e popullarizuar. Është e mirë për carpool, të marrë një taksi, ose ndërtoj disa kohë shtesë për një udhëtim me biçikletë në qoftë se ngjarja është e mbushur.

 

Këshilla lokale

 • Të jetë i sigurt për të aplikuar sunscreen shpesh të shmangur marrjen e një djegien nga dielli ndërsa jashtë. Edhe në qoftë se ajo duket të mbuluara për një kohë, është ende e rëndësishme për të mbrojtur lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme. Përveç sunscreen, i veshur me një kapelë do të jetë gjithashtu një ide e mirë.
 • Sherbet shpesh. Mos shkoni në një udhëtim të gjatë me biçikletë pa një shishe me ujë ose sportive pije.
 • Rezulton, kjo është goxha me diell në shtetin kohë e mirë. Sidomos në Sanibel Island! Mos harroni të mbrojtur sytë tuaj me hije.
 • Veshje është shumë i rastësishëm dhe i qetë në Sanibel Island.
 • Deri deri në tetor 31, është breshkë sezon shturë. Ju lutem, mos marr apo veprim ndonjë nga breshka ju mund të gjeni në plazh.

Nëse keni nevojë për joproduktive nga të gjitha festimet, të gëzojnë zbutës me pishinë tonë, të marrë një shëtitje poshtë plazh, ose klikoni këtu për të mësuar më shumë për aventurat e ndryshme që ju presin në zonën Jugperëndimore Florida.

Nëse ju ende nuk keni rezervuar dhomën tuaj për të festivalit, ka ende kohë! Merrni përparësi të Speciale tonë dhe për të marrë një natë të lirë për stay- klikoni këtu për detaje.

... Dhe më e rëndësishmja, Kënaquni!

Kontaktoni tavolinë tonë përparme në (800) 824-0476 ose (239) 472-1541 kontroll mbi disponueshmërinë e dhomës, kështu që ju mund të vërtetë të gëzojnë këtë ngjarje të madhe, ndërsa përjeton TRUE Sanibel në West Wind Inn.

 

 

Tagged me: , , ,
Postuar në Blog Post , Events & Entertainment

Parandaluese Riparimet e mirëmbajtjes ndaj The Sanibel xhade

Nëse jeni të mbërritjes në Sanibel Island në javët e ardhshme për një pushim plazh apo largim në West Wind Inn ishull turistik Sanibel-së , ju mund të pësojë disa vonesa të vogla të trafikut në xhade. mirëmbajtje urë
Lee County, e cila zotëron xhade dhe mbledh e tarifave për përdorimin e saj, ka kontraktuar me një firmë për të bërë të vogla, riparime të mirëmbajtjes parandaluese të strukturave të urës, duke filluar e hënë 18 gusht, me punë pritet të vazhdojë deri më 30 shtator.

Sipas një njoftimi nga qyteti i Sanibel , puna do të bëhet gjatë ditëve të javës 9:00-04:30 nga supet e urave. Zhvendosje të lehtë korsi mund të jetë e nevojshme, por nuk ka mbylljet korsi priten. Ndërprerjeve të shkurtra trafikut gjatë të përditshmen set-up dhe ndarjen e mirëmbajtjen e pajisjeve të trafikut është e mundshme. Nuk do të jetë shenja mesazh ndryshueshme të lajmërojnë shoferët të kushteve të komunikacionit rrugor.

Shumica riparimet do të përfshijë nënshkrimin çara të vogla dhe të injektuar epoxy në të çara të mëdha të identifikuara në kuadër të superstrukturës urë në dy inspektimeve të mëparshme. Puna do të përfshijë gjithashtu riparimin e delaminations identifikuara më parë dhe spalls brenda superstrukturës urë. Këto mund të ndodhë kur pjesë të vogla të betonit të shkëputet nga një pllakë.

Vetë riparimet nuk janë çështje të sigurisë, sipas City. Xhade është strukturore të shëndoshë dhe të mbetet i sigurt. Këto riparime janë të nënshkruar çarje kështu që deti nuk do të ndërhyj dhe të ndikojnë në integritetin e çelikut strukturore. Qëllimi është që të sigurohet urat xhade arrijnë hapësirë ​​e tyre të jetës në shënjestër 75-vjeçare. Pyetjet mund të adresohen në 239-533-9400.

Postuar në blog , blog post , Uncategorized

Ho-hum. Një tjetër çmim për Sanibel.

Le të marrë që i mbështesin. Çdo herë Sanibel Island merr një çmim që do të thotë disa Islanders punuar shumë dhe kanë qenë të njohur për të. Në këtë rast, është e Fondacionin e Konservimit Sanibel-Captiva (SCCF).

SCCF marrë Organizatën Ruajtjen e çmimin e Vitit nga Federata Wildlife Florida (FWF) në 77 vjetor çmime ruajtjes banket në qershor në Napoli Hilton.

sccf-çmim-300x211

Drejtori Florida Wildlife Federation Qarkut VIII Franklin Adams, Presidenti FWF Manley K. Fuller, Drejtor Ekzekutiv SCCF Erick Lindblad dhe FWF Kryetari Jenny Brock me çmimin për Organizatën për Ruajtjen e Vitit

Sipas FWF, Çmimi iu dha "për shkak të arritjeve të pazgjidhura SCCF-së në cilësinë e ujit, politikën e përdorimit të tokës, monitorimin e breshkave të detit, dhe arsimit të ruajtjes, në mesin e çështjeve të tjera të rëndësishme."

Në mbulimin rreth ceremony, gazeta Island Sun ka raportuar se drejtori ekzekutiv SCCF Erick Lindblad nderoi themeluesve SCCF-së, ata që formuan organizatën në 1967, dhe për të gjithë ata që kanë punuar që nga atëherë të përpara misionin e tij për ruajtjen e habitateve bregdetare dhe ujore Burimet për Sanibel Island dhe Captiva Island dhe në pellgun ujëmbledhës përreth.

Si plazh turistik Sanibel Island aq të ngushtë dhe të përshtatshëm në afërsi të SCCF, West Wind Inn përshëndet organizimin dhe inkurajon ndonjë mysafir në West Wind Inn për të vënë një vizitë në SCCF në e tyre në listën e kur këtu.

Postuar në blog , Blog Post

25 vjetor "Ding" Ditët Darling

Me gusht vetëm një ditë një mënyrë, është koha për t'i kujtuar vizitorët e mundshëm që Ding Darling Ditët shpejti do të jetë me ne. Këtë javë të gjatë, 19-25 tetor, është një mundësi me të vërtetë i jashtëzakonshëm që të përjetojnë të gjithë natyrën e se "Ding" Darling National Wildlife Refuge ka për të ofruar. Rekomandimi ynë është që të bëjë rezervimin tuaj tani që të jetë në Wind Inn West në tetor.

tingëllon spoonbills
Së pari, sepse kjo është vjetor "Ding" ngjarje 25 Ditët Darling dhe premton të jetë më e dobishme ndonjëherë.
Së dyti, sepse turistik West Wind Inn plazh ishull dhe han është më e afërt Sanibel Island turistik për Ding Darling NWR, duke bërë vizita nga këtu me strehë rreth si i përshtatshëm si ajo mund të merrni.
Së treti, si sponsor zyrtar të tingëllon Ditëve Darling, West Wind Inn është i etur për të parë se si shumë vizitorë të jetë e mundur të ketë "Ding" përvojë, pavarësisht se ku ata qëndrojnë në Sanibel Island.
Me gjithë përulësi, ne ndjehemi West Wind Inn është vendi më i mirë për adhuruesit Ding për të pushuar kokën e tyre gjatë natës. (Dhe, kur nuk u zhytur në "Ding" natyrës, ata mund të gëzojnë natyrën e plazhit zgjatur Sanibel-së granatimi nga një pikë aksesi që është relativisht e sekuestruar.
Shihemi në tetor.

Postuar në blog , Blog Post

"Ding" Ditët Darling Amateur Nature Photography Contest për 2014

Vendi i parë Michael Dougherty_2

- E vitit të kaluar vendi i parë fitues nga Michael Dougherty i Clarkston, Michigan

Nëse ju do të jetë relaksuese në West Wind Inn në Sanibel Island çdo kohë përmes 15 shtator 2014, të jetë i sigurt për të vizituar "Ding" Darling NWR dhe të jetë i sigurt për të marrë aparatin tuaj. Një fotografi e natyrës ju xhiruar në Refuge mund të fitojë "Ding" Ditët Darling Amateur Natyrë Fotografi Contest për vitin 2014. Për më shumë informacion, përfshirë rregullat dhe kërkesat e hyrjes, të shkojnë në "Ding" web faqe Shoqërisë Darling. West Wind Inn është vendi ideal për këdo që viziton këtë Refuge për të qëndruar pasi ajo është më e afërt plazh turistik Sanibel në hyrje.

Postuar në Uncategorized

Sanibel Stars

Sanibel Stars janë me vlerë një vizitë. Qielli me dritë yjesh
DarkSkiesLightFixture
Në vitin 2000, qyteti i Sanibel miratoi një rregullore që kërkonte kufizime në të gjitha dritë nga njeriu. Qëllimi fillestar ishte për të parandaluar ndriçim të tillë nga breshka konfuze fëmijë si ata të dalin nga foletë e tyre në plazhet Sanibel Island Gjirit. Kur breshka fëmija del nga predha e tyre dhe të lënë foletë, ato instinktivisht "shkojnë në dritë", e cila është në horizont perëndimore. Me dërgimin, ata mund të arrijnë të ujit ku ata janë shumë më të sigurt nga grabitqarët ajrore. Ky koncept ka punuar gjatë sezonit shturë maj-tetor që ndonjëherë.
Por ka pasur një përfitim thekë për banorët e njeriut dhe vizitorët. Duke zvogëluar sasinë e dritë rrjedh lart, ishull krijoi një galeri magjike shikimin për përjeton lavdinë çelestiale të yjeve masiv në qiellin e natës. Vizitorët brenda natës që vijnë nga zona urbane janë të habitur nga numri yjeve të dukshme mbi Sanibel Island. Ata e shohin skena që gjatë ndërtesat dhe ndotja dritë urban në shtëpi e ka maskuar për shumë për ekzistencën e tyre.
Si rezultat, qielli e urës janë tërhequr për Sanibel pothuajse sa më shumë nga "errëta Skies" politikës si plazhet e mrekullueshme shell.
Tani, me realizimin që, edhe me rezultatet nga urdhëresës origjinale, disa 90% e shtëpive dhe ndërtesave larg nga plazhi nuk janë në përputhje të plotë. Kohët e fundit, Këshilli i Qytetit votoi për të shtyrë datën e fundit për pajtim të plotë deri në vitin 2018. Pra, si e mirë si ajo është tani për natën shikimin e trembur, unë do të jetë edhe më i mirë në muajt e ardhshëm.
Wind Inn Perëndimi, si një "partner" në ruajtjen tërheqjen natyrore të Vërtetë Sanibel, shkon për të gjatësisë të gjerë për të siguruar një "errëta Qiejve" mjedis, në përputhje me standardet e sigurisë të ftuarit meritojnë dhe presin. Kur ju qëndroni në West Wind Inn turistik Sanibel-së plazhit , plan për të qëndruar deri gjumit, duke e kaluar për të parë shfaqjen.

Postuar në Uncategorized

Përgatitja për jetë "habitur"

plazh cadra-kulture-dhomë Shërbim online rating, "Buzzfeed", e ka quajtur Sanibel në krye të listën e më të "qytete mahnitëse Amerikës vogla. Ne Agre. Buzzfeed listat Sanibel është "izolimi dhe bukuri të paprekur si forta pikave të saj dhe përmend mungesën e ndërtesave të gjatë (që ne i quajmë ato" të lartë të rritet "). Dhe po, ne i thamë "top" si në # 1.
Ne pranishëm plazh tonë spektakolare dhe të Gjirit të bukur në West Wind Inn-së Backdoor si ekspozitës dëshmi numrin një. Ejani dhe shikoni.
Postuar në Uncategorized