West Wind Inn Votoi BEST Inn në Sanibel & Captiva Islands!

p1020359 Më e martë, shtator 23, 2014, West Wind Inn u nderua në miri i Islands Awards Banquet organizuar nga The prej ishullit dhe Sanibel Island Reporter për të qenë të votuar më të mirë Inn në Sanibel dhe Captiva. Me pronat kaq shumë të ndryshme në Sanibel & Captiva, ajo është mjaft e nder.

"West Wind Inn është me të vërtetë kyç vizitues u për të përjetuar Sanibel vërtetë," tha Brett Gooch, Drejtor i përgjithshëm çmimin pranuar. "Prona jonë është e bukur dhe të çuditshëm, dhe me plazhin si oborrin e shtëpisë tuaj, ajo që më shumë ju mund të kërkoni?"

Lexuesit e ishullit dhe Sanibel Island Reporter u ftuan të votojnë për kategoritë më të mira të mikpritjes, duke përfshirë një sërë nën-kategoritë e tërheqjet dhe strehimit. Votimi u zhvillua nga mesi i korrikut dhe përfundoi në gusht, me botimet që marrin më shumë se 1000 votat me postë dhe të bien. Vota u tallied nga një entitet të veçantë për të siguruar anonimitetin dhe një rezultat të paanshëm.

BestOfIslands2014Flat Guests e West Wind Inn janë në gjendje për të ngrënë në vend në të Epërme Bar kuvertë pishinë apo Restorant Normandie-së . Prona gjithashtu ofron mysafirët me fusha tenisi dhe një pishinë të hapur. Stafi në West Wind Inn shërbejë si ekspertë të ishullit, duke ndihmuar ftuar të marrë maksimumin e përvojën e tyre, ndërsa ata janë me ta.

Me Sanibel dhe Captiva Islands shtëpi për më shumë se 100 bujtina, West Wind Inn falë ju për votimin e tyre më të mirë Inn në Sanibel dhe Captiva Islands. Ne shohim përpara për të vazhduar për të ju japin përvojën më të mirë në fushën!

Posted në Blog Post , Lajme

Udhëzues për të Festivalit Island Hopper kompozitor-së

Festivali Island Hopper kompozitor, një ngjarje dy-javë të gjithë Sanibel, Captiva dhe Fort Myers plazhet, është nisur këtë fundjavë e ardhshme! Ne ju ftojmë që të gëzojnë shfaqje ekskluzive nga më shumë se 40 compositori kombëtare-vlerësua në vende në të gjithë ishujt-me tona West Wind Inn si vend i përsosur për t'u çlodhur dhe të tërhiqen në mes jo-stop shfaqje entertainment.With FALAS nga disa prej nationally- madh vlerësua dhe Billboard chart kenges, te sigurte nuk do të duan të humbasë këtë ngjarje!

Në festimin për festivalin e ardhshëm, ne kemi përpiluar të fundit "411" udhëzues për fundjavë tuaj në Island Hopper Songwriters Fest duke përfshirë një listë të objekteve me distancë nga West Wind Inn, orarin e ngjarjeve, informacionit të transportit, dhe këshilla të tjera të dobishme për bëni tuaj të parë Island Hopper përvojë diçka për të kujtuar! Island Hopper Logo

Stadiumet
West Wind Inn është më pak se 20 minuta larg nga çdo vend (e cila është vetëm për një udhëtim 50-minuta biçikletë), por aq larg sa larg kështu që ju mund të gjeni atë mjedis të qetë plazh kur keni nevojë për të, kur ju qëndroni me ne. Për një Versioni i shtypshëm i orarit të plotë të ngjarjeve, Kliko këtu !

Vjetër Captiva House dhe Nest anët e syve
15.951 Captiva Dr Captiva, udhëtim 16 min makinë

Doc Ford
5400 Plantation Road, Captiva, udhëtim 20 min makinë

Captiva Island Inn
11.508 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 20 min makinë

Kantina Captiva
14.970 Captiva Drive, Captiva, udhëtim 19 min makinë

Key Lime Bistro
11509 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 20 min makinë

Duck baltë
11.546 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 20 min makinë

RC lundërza
11509 Andy Rosse LN., Captiva, udhëtim 19 min makinë

Jug Deti Island Resort
5400 Plantation Rd., Captiva, udhëtim 21 min makinë

 

Info Toll

Nëse jeni duke planifikuar të shkojnë jashtë dhe në ishull, mos harroni që të ketë disa të holla nga ju për Toll Sanibel xhade. Nuk ka shfaqje jashtë Island për fundjavën e parë, por vetëm në rast se ju ndjeheni si eksploruar zonën, sigurohuni që të ketë dollarët 6 mbi ju.

Transport

Bicycling është një aktivitet shumë popullor në ishull. Ndërsa ju nuk mund të jetë në gjendje të ecin në dhe nga këto destinacione, ne kemi mjaft rekomandime se si të merrni ju, ku ju duhet të shkoni!

  • Parku dhe udhëtim nga Sheshi Chadwicks, duke ndaluar në Andy Rosse Lane, i cili do të merrni ju për të Keylime Bistro, Duck baltë dhe RC lundërza. (5400 Plantation Rd, Captiva, FL)
  • Hani në RC lundërza, Cantina Captiva, Captiva Pizza apo Keylime Bistro dhe për të marrë një udhëtim të lirë në S Car shkoni përsëri në hotelin tuaj, ose plazh! http://captivaislandinn.com/captiva-ishull-dining/
  • Biciklete apo Segway Rentals

O Bikes Billy & Rentals vendosur në 1509 mëtrik Way, Sanibel (Closed diel)

o Cikli Shop Finnimore-së e vendosur në 2353 mëtrik mënyrë, Sanibel (të hapur 7 ditë në javë

Nevojë për një taksi?

o Sanibel Taxi Toll Free: (888) 527-7806

o Telefon Sanibel Cab Company: (239) 472-0151

o Këshillë: kostoja e një taksi nga Jugperëndimore Florida International Airport (RSW) në Fort Myers do të jetë rreth 35 dollarë për 1 deri 3 pasagjerë

Biking Info

Nëse ju do të jenë të biking në dhe nga destinacionet tuaj, klikoni këtu për të parë më shumë informacion në rrugë biking dhe rregullat rrugore.

Kliko këtu për një hartë të Sanibel dhe Captiva, e dhënë nga Dhoma Sanibel e Tregtisë.

Parking

Nëse ju jeni të drejtohet për në plazh, parkingje publike kanë makina park-dhe paguaj. Kostoja është $ 2 në orë, dhe çdo makinë prodhon një faturë për ju për të vënë në dash tuaj. Makinat nuk do të bëjë ndryshim, por ata pranojnë $ 1, $ 5 dhe $ 10 faturat, si dhe kartat e kreditit Visa dhe MasterCard. Parking të meta është i lirë në Sanibel.

Parkimi në rrugë nuk është e lejuar, dhe disa zona janë të kufizuara në ato me leje. Lejet janë në dispozicion për jo-rezidentët me një kosto prej $ 80 në $ 160. Ata janë në dispozicion në Recreation Center Sanibel vendosur në 3880 Sanibel-Captiva Road, Sanibel Island, FL.

Shopping, restorante, dhe atraksione lokale kanë vetë parking tyre të lirë në dispozicion, por ajo mund të jetë e kufizuar nëse një performancë është e popullarizuar. Është e mirë për të carpool, të marrë një taksi, apo të ndërtoj disa kohë shtesë për një udhëtim me biçikletë në qoftë se ngjarja është e mbushur.

 

Këshilla lokale

  • Të jetë i sigurt për të aplikuar sunscreen shpesh të shmangur marrjen e një djegien nga dielli, ndërsa jashtë. Edhe në qoftë se ajo duket të mbuluara për një kohë, është ende e rëndësishme për të mbrojtur lëkurën tuaj nga rrezet e dëmshme. Përveç sunscreen, i veshur me një kapelë do të jetë një ide e mirë.
  • Sherbet shpesh. Mos shkoni në një udhëtim të gjatë me biçikletë, pa një shishe me ujë ose sportive pije.
  • Rezulton se, kjo është goxha e diell në shtetin Sunshine. Sidomos në Sanibel Island! Mos harroni të mbrojtur sytë tuaj me hije.
  • Veshje është shumë i rastësishëm dhe i qetë në Sanibel Island.
  • Deri në 31 Tet rr, kjo është breshkë sezonin shturë. Ju lutem, mos marr apo veprim ndonjë nga breshka ju mund të gjeni në plazh.

Nëse keni nevojë për joproduktive nga të gjitha festimet, të gëzojnë zbutës nga pishinë tonë, të marrë një shëtitje poshtë plazh, ose klikoni këtu për të mësuar më shumë për aventurat e ndryshme që ju presin në zonën Jugperëndimore Florida.

Nëse ju ende nuk e keni rezervuar dhomën tuaj për të festivalit, ka ende kohë! Merrni përparësi të Speciale tonë dhe për të marrë një natë të lirë të stay- klikoni këtu për detaje.

... Dhe më e rëndësishmja, të gëzojnë!

Kontaktoni tavolinë tonë para në (800) 824-0476 ose (239) 472-1541 kontroll mbi disponueshmërinë e dhomës, kështu që ju mund të vërtetë të gëzojnë këtë ngjarje të madhe, ndërsa përjeton TRUE Sanibel në West Wind Inn.

 

 

Tagged me: , , ,
Posted në Blog Post , Events & Entertainment

Parandaluese Riparimet mirëmbajtje për Sanibel xhade

Nëse jeni të vijnë në Sanibel Island në javët e ardhshme për një pushim plazh apo largim në West Wind Inn Island Resort Sanibel-së , ju mund të pësojë disa vonesa të vogla të trafikut në xhade. mirëmbajtjen urë
Lee County, e cila zotëron xhade dhe mbledh e tarifave për përdorimin e tij, ka kontraktuar me një firmë për të bërë të vogla, riparime të mirëmbajtjes parandaluese të strukturave të urës, duke filluar hene 18 gusht, me punë pritet të vazhdojë deri më 30 shtator.

Sipas një njoftimi nga qyteti i Sanibel , puna do të bëhet gjatë ditëve të javës 9:00-4:30 nga supet e urave. Zhvendosur lehtë korsi mund të jetë e nevojshme, por nuk ka mbylljet korsi pritet. Ndërprerje e shkurtër e trafikut gjatë përditshëm set-up dhe ndarjen e mirëmbajtjen e pajisjeve të trafikut është e mundshme. Nuk do të ketë shenja mesazh ndryshueshme për të njoftuar drejtuesit të kushteve të komunikacionit rrugë.

Shumica riparimet do të përfshijë nënshkrimin çara të vogla dhe të injektuar epoxy në të çara të mëdha të identifikuara në kuadër të superstrukturës urë në dy inspektimeve të mëparshme. Puna do të përfshijë gjithashtu riparimin e delaminations identifikuara më parë dhe spalls brenda superstrukturës urë. Këto mund të ndodhë kur pjesë të vogla të betonit të shkëputet nga një pllakë.

Vetë riparimet nuk janë çështje të sigurisë, sipas të qytetit. Xhade është strukturore dhe mbetet e sigurt. Këto riparime janë të nënshkruar çarje në mënyrë që deti nuk do të ndërhyj dhe të ndikojnë në integritetin e çelikut strukturore. Qëllimi është që të sigurohet urat xhade arrijnë hapësirë ​​e tyre në shënjestër të jetës 75-vjeçare. Pyetjet mund të drejtuar 239-533-9400.

Posted në blog , blog post , Uncategorized

Ho-hum. Një tjetër çmim për Sanibel.

Le të marrë që i mbështesin. Sa herë Sanibel Island merr një çmim që do të thotë disa Islanders punuar shumë dhe kanë qenë të njohur për të. Në këtë rast, ajo e fondacionit Ruajtjen Sanibel-Captiva (SCCF).

SCCF mori Organizata ruajtjen e çmimin e Vitit nga Federata Wildlife Florida (FWF) në 77-vjetor të çmimeve ruajtjes banket në qershor në Napoli Hilton.

sccf-çmim-300x211

Drejtori Florida Wildlife Federation Qarkut VIII Franklin Adams, Presidenti FWF Manley K. Fuller, Drejtor Ekzekutiv SCCF Erick Lindblad dhe FWF Kryetari Jenny Brock me çmimin për Organizatën për Ruajtjen e Vitit

Sipas FWF, çmimi është dhënë "për shkak të arritjeve të pazgjidhura SCCF-së në cilësinë e ujit, politikat e përdorimit të tokës, monitorimin breshkave të detit, dhe arsimit të ruajtjes, në mesin e çështjeve të tjera të rëndësishme."

Në mbulimin rreth ceremony, gazeta Island Sun ka raportuar se drejtori ekzekutiv SCCF Erick Lindblad nderoi themeluesve SCCF-së, ata që formuan organizatën në vitin 1967, dhe të gjithë ata që kanë punuar që atëherë për të përpara misionin e saj për të ruajtur habitatet bregdetare dhe ujore Burimet për Sanibel Island dhe Captiva Island dhe në pellgun ujëmbledhës përreth.

Si plazh turistik Sanibel Island në mënyrë të ngushtë dhe të përshtatshëm në afërsi të SCCF, West Wind Inn përshëndet organizimin dhe inkurajon ndonjë mysafir në West Wind Inn për të vënë një vizitë në SCCF në e tyre në listën e kur këtu.

Posted në blog , Blog Post

25 vjetor "Ding" Ditët Darling

Me gusht vetëm një ditë një mënyrë, është koha për të kujtuar vizitorët e mundshëm që Ding Darling Ditët shpejti do të jetë me ne. Këtë javë të gjatë, 19-25 tetor, është një mundësi e vërtetë e jashtëzakonshme për të përjetojnë të gjithë natyrën e se "Ding" Darling National Wildlife Refuge ka për të ofruar. Rekomandimi ynë është për të bërë rezervimin tuaj tani që të jetë në Wind Inn West në tetor.

tingëllon spoonbills
Së pari, për shkak se kjo është vjetore "Ding" Ngjarja 25 Ditët Darling dhe premton të jetë më e dobishme ndonjëherë.
Së dyti, sepse turistik West Wind Inn plazh ishull dhe han është i afërt Sanibel Island turistik për Ding Darling NWR, duke bërë vizita nga këtu me strehë rreth si i përshtatshëm si ajo mund të merrni.
Së treti, si sponsor zyrtar i Ding Ditëve Darling, West Wind Inn është i etur për të parë se si shumë vizitorë të jetë e mundur të ketë "Ding" përvojë, pavarësisht se ku ata qëndrojnë në Sanibel Island.
Me gjithë përulësi, ne ndjehemi West Wind Inn është vendi më i mirë për adhuruesit Ding për të pushuar kokën e tyre gjatë natës. (Dhe, kur nuk është duke u zhytur në "Ding" natyrës, ata mund të gëzojnë natyrën e plazhit të gjatë Sanibel-së granatimi nga një pikë e qasjes që është relativisht e sekuestruar.
Shihemi në tetor.

Posted në blog , Blog Post

"Ding" Ditët Darling Amateur Nature Photography Contest për vitin 2014

Vendi i parë Michael Dougherty_2

- E vitit të kaluar vendi i parë fitues nga Michael Dougherty e Clarkston, Michigan

Nëse ju do të jetë relaksuese në West Wind Inn në Sanibel Island në çdo kohë me anë të 15 shtator 2014, të jetë i sigurt për të vizituar "Ding" Darling NWR dhe të jetë i sigurt për të marrë aparatin tuaj. Një fotografi e natyrës ju xhiruar në Refuge mund të fitojë "Ding" Ditët Darling Amateur Natyrë Fotografi Contest për 2014 Për më shumë informacion, përfshirë rregullat dhe kërkesat e hyrjes, të shkojnë në "Ding" web faqe Shoqërisë Darling. West Wind Inn është vendi ideal për këdo që viziton këtë Refuge për të qëndruar pasi ajo është më e afërt plazh turistik Sanibel në hyrje.

Postuar në Uncategorized

Sanibel Stars

Sanibel Yjet janë me vlerë një vizitë. Qielli dritë yjesh
DarkSkiesLightFixture
Në vitin 2000, qyteti i Sanibel miratuar një rregullore që kërkonte kufizime në të gjitha dritë njeriu. Qëllimi fillestar ishte për të parandaluar ndriçim të tillë nga breshka konfuze fëmijë si ata të dalin nga foletë e tyre në plazhet Sanibel Island Gjirit. Kur breshka foshnja del nga predha e tyre dhe të largohen nga foletë, ato instinktivisht "shkojnë në dritë", e cila është në horizont perëndimore. Me dërgimin, ata mund të arrijnë të ujit ku ata janë shumë më të sigurt nga grabitqarët ajrore. Ky koncept ka punuar gjatë sezonit shturë maj-tetor që ndonjëherë.
Por ka pasur një përfitim thekë për banorët e njeriut dhe vizitorët. Duke zvogëluar sasinë e drita rrjedh lart, ishulli krijuar një galeri magjike shikimin për përjeton lavdinë çelestiale e yjeve masiv në qiellin e natës. Vizitorët brenda natës që vijnë nga zona urbane janë habitur nga numri yjet dukshme mbi Sanibel Island. Ata e shohin skena se ndërtesat i gjatë dhe ndotja urbane në vend është maskuar për shumë për ekzistencën e tyre.
Si rezultat, qielli e urës janë tërhequr për Sanibel pothuajse sa më shumë nga "i errët Skies" politikës si plazhet e mrekullueshme shell.
Tani, me realizimin që, edhe me rezultatet nga urdhëresë origjinale, rreth 90% e shtëpive dhe ndërtesave larg nga plazhi nuk janë në përputhje të plotë. Kohët e fundit, Këshilli i Qytetit votoi për të zgjeruar datën përfundimtare për pajtim të plotë deri në vitin 2018 Pra, si e mirë si ajo është tani për natën shikimin e trembur, unë do të jetë edhe më të mirë në muajt e ardhshëm.
Wind Inn West, si një "partner" në ruajtjen tërheqjen natyrore të Vërtetë Sanibel, shkon për të gjatësisë të gjerë për të siguruar një "i errët Qiejve" mjedisin, në përputhje me standardet e sigurisë të ftuar meritojnë dhe presin. Kur ju qëndroni në West Wind Inn turistik Sanibel-së plazhit , plan të qëndrojnë deri gjumit, duke e kaluar për të parë shfaqjen.

Postuar në Uncategorized

Përgatitja për të "habitur"

plazhi cadra-kulture-dhomë Shërbim online rating, "Buzzfeed" ka emëruar Sanibel në krye të listës së më të "qyteteve mahnitëse Amerikës vogla. Ne Mareveshje. Buzzfeed listat Sanibel është "izolimi dhe bukuri të paprekur të forta-pikat e saj dhe përmend mungesën e ndërtesave të larta (ne i quajmë ato" të lartë të rritet "). Dhe po, ne i thamë "top" si në # 1.
Ne pranishëm plazh tonë spektakolare dhe Gjirit të bukur në West Wind han e Backdoor si ekspozitës prova numrin një. Ejani dhe shikoni.
Postuar në Uncategorized

Beach Karrige

Herë pas here, lexojmë pyetjet në internet në lidhje me "karrige plazhi". A janë ata në dispozicion? A janë ata me qira? A duhet të blej disa karrige plazhi lira në Kmart dhe të dhurojë ato në një dyqan lulëzim kur të lë Sanibel për të shkuar në shtëpi

Hotele të ndryshme, bujtina dhe shoqatat e condo kanë marrëveshje të ndryshme. Në West Wind Inn Sanibel plazh turistik , ne ofrojmë karrige plazhi me qira në normën prej 20 $ në ditë. Ndërsa jo aq të lira sa blerja e karrige të lirë në rrugën tuaj këtu dhe asgjësimin e tyre në fund të udhëtimit tuaj, ajo ka përparësi të caktuara.
Stafi West Wind Inn do të marrë karrige tuaj - me emrin tuaj mbi të - në plazh në mëngjes, dhe rifitoj atë në nga plazhi at 5:00 pm të çdo dite të qirasë tuaj. Përjashtim të rastit kur ju jeni të etur për të kaluar pushimet tuaja mbante karrige tuaj dhe nga plazhi çdo ditë e qira tuaj, ju do të lirohet të dini që dikush tjetër do të bëjë që për ju ..
Rastësisht, në qoftë se ju të marrë karrige tuaj në plazh, ju "duhet" të marrë atë në në perëndim të diellit. Karrige dhe pajime të tjera lënë në plazh gjatë natës mund të ndërhyjë me breshka fole duke penguar si zvarritje e nënës në vend fole dhe aftësinë e hatchlings breshkë për të marrë në ujë, ku ata janë relativisht të sigurt nga grabitqarët ajrore. Turtle sezonin shturë është nga maji deri në tetor dhe ruajtja e vendeve fole ka një prioritet të lartë në mesin e banorëve Sanibel dhe vizitorët.
Ju mund të pyesni se çfarë ndodh me karrige tuaj në qoftë se ju lënë atë në plazh apo lënë atë në dhomën tuaj, kur ju shkoni në shtëpi. Përgjigja është se ajo është e kap dhe e përplas në një dumpster për plehra vini-up. Pra, duke e çuar karrige tuaj është e diskutueshme kur vijnë për mbrojtjen e mjedisit. Gjithashtu, shumica e njerëzve nuk e kalojnë çdo ditë të ulur në plazh. Ka shumë gjëra të tjera për të bërë në Sanibel. Kështu që ju mund të marr me qira karrige tuaj West Wind Inn vetëm për ditët që ju nuk duan të shkojnë në "Ding" Darling NWR, Muzeu Shell, pazar ose duke u argëtuan në BIG Arteve.
Sido që të jetë, disa herë më të mirë plazh është shpenzuar shëtitës të përkulur, duke e bërë një karrige plazhi një çështje anësore.

Posted në blog , Blog Post

Ata na duan në Miami

Ding Darling Hyrja në librin e të (1) Ata na duan në Miami. Dhe jo vetëm për plazhin tonë Sanibel, e cila është arsye e mjaftueshme, natyrisht.
Author Robin Soslow shkruan në Miami Herald për një udhëtim në Sanibel dhe të favorite tona Wildlife Refuge Kombëtare, "Ding" Darling. Soslow është praktikisht në ekstazë për shikimin spoonbills trëndafiltë flocking në "Ding".

Pikë është bërë që edhe kur shiu dampens entuziazëm për plazh spektakolare Sanibel, nuk është shumë e argëtim. Nga "Ding" të Fondacionit Ruajtjes, për veprimtaritë e rehabilitimit kafshë të egra në sorrë, të Bejli-Matthews Shell Muzeut të njohur botërisht, madje natës është magjike., Fundit materializohet qiellin si të errëta dhe të ndritshëm, të pandotur nga dritat urbane.

Natyrisht, ne e dimë të gjithë këtë në West Wind Inn turistik Sanibel-së plazhit. Ne vazhdimisht mburrem për bukuritë dhe përfitimet e parajsës sonë ishull. Si mjetin më të afërt plazh në afërsi të "Ding" Darling dhe tërheqjet afër në San-Cap Road, ne të tërhequr mijëra vizitorë të cilët ndanë kohën e tyre në mes të shell-vjeljen në plazh dhe mbledhjen kujtimet diku tjetër në fllad-butë ishullin tonë Gjirit.
Kjo është pak çudi që ne kemi kaq shumë tifozë nga Miami, Tampa, Orlando dhe vende të tjera citified në Florida. Ne mirëpresim ata me entuziazëm. Ne jemi të gjithë dielli-dashuruar. Dielli ynë është vetëm pak më e lehtë për të dashuri.

Postuar në blog