Blog Archives

Izraeli Fest

Me aq shumë në rrezik në Lindjen e Mesme, kjo është një kohë uplifting për t'u bashkuar me mysafirët hebrenj West tonë Wind Inn në festuar përvjetorin e 66-të të themelimit të shtetit të Izraelit. Ngjarja, një kulturore ...

Postuar në Uncategorized

Dashuruar Opera kurrë nuk mund të merrni mjaft

Dashuruar Opera kurrë nuk mund të merrni mjaft, sidomos kur ata largohen botën tradicionale të shfaqjeve të operas. Por, vetëm për shkak se ju duhet të shpëtojnë peizazhin urban nuk do të thotë që ju duhet të privojnë veten e dozës rastit të muzikës operistike ...

Posted në Blog Post

Jo të ngatërrohet me "Monty Python",

filmi e ardhshëm në "Ding" Darling Visitor & Arsimit Qendra Bi-Weekly Film Series është "Python përbindësh". Ndërsa interesante, nuk ka asgjë qesharake në lidhje me këtë import video nga seri PBS, "Giants brenda Natyra". Ky dokumentar kafshë të egra do të shfaqen ...

Postuar në Uncategorized

A keni lexuar në lidhje me këtë?

Orkide rremë bardhë e Everglades, i njohur edhe si "Orchid Ghost? Ajo ka qenë subjekt i shumë artikujve dhe madje edhe një roman të krimit. Ajo mund të gjendet, në qoftë se ajo mund të gjendet, në Fakahatchee Fillesa. Fatin e vogla ...

Posted në Blog Post

"Trupi bukur. Këmbët e mira. "

Ne nuk jemi duke folur për atë që ju mendoni se ne jemi. Komentet janë në lidhje me verë. Ata janë lloj i vëzhgimeve që ju mund të dëgjoni tossed rreth në "Sanibel uncorked" më 23 shkurt. Kjo është një ngjarje për nder të rrushit fisnike ...

Posted në Blog Post

Festivali Edison Of Light

Në mes të Super Bowl dhe Olimpiadën, autostrada e informacionit ka lënë shumë pak hapësirë ​​për lajme në lidhje me ngjarjen Kryeministri në jugperëndim Florida - Festival Edison i dritës - e cila zhvillohet në Fort Myers. Në fakt, veçuar sigurt ...

Posted në Blog Post

kki Matsumoto, nderuar Sanibel artist, ka kaluar

Vizitorë të rregullt në dhe banorë të Sanibel Island do të keni parë artin dalluese ikki Matsumoto-s në ishullin shumta dhe vende të tjera Jugperëndimore Florida. Ai ishte i njohur për portretizimet stilizuar të zogjve, sealife dhe peizazheve gjysmë-tropikale reflektive të natyrës për ...

Postuar në Uncategorized

E premte Ligjërata në JN Ding Darling Wildlife Refuge Kombëtare

Ndër atraksionet më pak të njohur në JN "Ding" Darling Wildlife Refuge Kombëtare janë Leksione premten. Ligjëratat janë të lirë dhe të mbahen dy herë çdo të premte, në ora 10 dhe 01:00 Vjen deri më 17 janar, Author Bob H. Lee do të ...

Posted në Blog Post

Ngjarjet Arts BIG

Nëse e doni për të marrë pjesë në ngjarjet BIG Arts duke qëndruar në West Wind han në Sanibel, këtu është një mundësi për të shpëtuar. Midis tani dhe 31 December, ju mund të ruani 10% off pranimin mbi ngjarjet e zgjedhur dhe shfaqje në BIG Arteve. Koncerte Kualifikuar, ...

Postuar në Uncategorized

Përshëndetje Festa nga West Wind Inn

Si Hanukkah vjen në një të afërt dhe sezonin e Krishtlindjeve godet ethe fusha, të gjithë ne në West Wind Inn ju uroj pushime të lumtur. Mund gëzim i madh të vijnë tek ju në këtë kohë të vitit të lartësuar.

Tagged me: , ,
Posted në Blog Post