Archives vjetore: 2014

Festa Aktivitetet në Sanibel & Captiva Island

Duke kërkuar për disa gëzim pushime gjatë qëndrimit tuaj në West Wind Inn? Sanibel dhe Captiva Island ofron një koleksion të fun pushime dhe aktiviteteve të madhe për të gjithë familjen. Në festimin e sezonit të pushimeve të ardhshme, ne kemi përpiluar një listë ...

Postuar në blog , blog post , Events & Entertainment , Lajme

Join Us për Falenderimeve Darka!

Darka e Falenderimeve në Normandie-së 44,95 $ per person Zgjidhni nga tonë tradicionale dhe jo-tradicionale Items Menu për festën tuaj Falenderimeve! Tradicionale Starter Menu - Wild tartlets Mushroom dhe Deviled Vezë supë - Butternut kungull supë sallatë - Cafe festive Sallatë drejtë hyrjeje ...

Postuar në Events & Entertainment

West Wind Inn Votuan BEST Inn në Sanibel & Captiva Islands!

Më e martë, shtator 23, 2014, West Wind Inn u nderua me i miri i Ishujt Awards Banquet organizuar nga The prej ishullit dhe Sanibel Island Reporter për të qenë votua BEST Inn në Sanibel dhe Captiva. Me kaq shumë të ndryshme ...

Postuar në Blog Post , Lajme

Udhëzues për Festivalin e Island Hopper kompozitor-së

Festivali Island Hopper kompozitor, një ngjarje dy-javë gjatë gjithë Sanibel, CAPTIVA dhe Fort Myers plazhet, është nisur këtë fundjavë e ardhshme! Ne ju ftojmë që të gëzojnë shfaqje ekskluzive nga më shumë se 40 compositori në shkallë kombëtare-vlerësua në vende në të gjithë ishujt-me tona West Wind ...

Tagged me: , , ,
Postuar në Blog Post , Events & Entertainment

Parandaluese Riparimet e mirëmbajtjes ndaj The Sanibel xhade

Nëse jeni të mbërritjes në Sanibel Island në javët e ardhshme për një pushim plazh apo largim në West Wind Inn ishull turistik Sanibel-së, ju mund të pësojë disa vonesa të vogla të trafikut në xhade. Lee County, e cila zotëron ...

Postuar në blog , blog post , Uncategorized

Ho-hum. Një tjetër çmim për Sanibel.

Le të marrë që i mbështesin. Çdo herë Sanibel Island merr një çmim që do të thotë disa Islanders punuar shumë dhe kanë qenë të njohur për të. Në këtë rast, është e Fondacionin e Konservimit Sanibel-Captiva (SCCF). SCCF marrë Organizatën Ruajtjen e ...

Postuar në blog , Blog Post

25 vjetor "Ding" Ditët Darling

Me gusht vetëm një ditë një mënyrë, është koha për t'i kujtuar vizitorët e mundshëm që Ding Darling Ditët shpejti do të jetë me ne. Këtë javë të gjatë, 19-25 tetor, është një mundësi me të vërtetë i jashtëzakonshëm që të përjetojnë të gjithë natyrën e që "Ding" Darling Kombëtar ...

Postuar në blog , Blog Post

"Ding" Ditët Darling Amateur Nature Photography Contest për 2014

Nëse ju do të jetë relaksuese në West Wind Inn në Sanibel Island çdo kohë përmes 15 shtator 2014, të jetë i sigurt për të vizituar "Ding" Darling NWR dhe të jetë i sigurt për të marrë aparatin tuaj. Një fotografi e natyrës ju xhiruar në Refuge ...

Postuar në Uncategorized

Sanibel Stars

Sanibel Stars janë me vlerë një vizitë. Në vitin 2000, qyteti i Sanibel miratoi një rregullore që kërkonte kufizime në të gjitha dritë nga njeriu. Qëllimi fillestar ishte për të parandaluar ndriçim të tillë nga breshka konfuze fëmijë si ata të dalin nga foletë e tyre ...

Postuar në Uncategorized

Përgatitja për jetë "habitur"

Shërbim online rating, "Buzzfeed", e ka quajtur Sanibel në krye të listën e më të "qytete mahnitëse Amerikës vogla. Ne Agre. Buzzfeed listat Sanibel është "izolimi dhe bukuri të paprekur si forta pikave të saj dhe përmend mungesën e ndërtesave të gjatë (që ne e quajmë ...

Postuar në Uncategorized