Arkiva vjetore: 2012

Sexy Sanibel

Na vjen keq për ngas rrezikshëm 'në titull. Por kjo është e rëndësishme. Lexuesit Digest ka emëruar plazhet e Fort Myers dhe Sanibel si destinacionin e tij të 9-sexiest pushime. Që nga plazhet Sanibel janë më të mirë, dhe West Wind Inn është ...

Posted në Blog Post

Stacie Krupa në qoshe grilë

Stacie është një artist i talentuar. Nëse ju jeni këtu dhe duke qëndruar në Sanibel në West Wind Inn, kjo ngjarje është vetëm poshtë rrugës, në cep të peshk i madh Bay dhe mëtrik Way.

Posted në Blog Post

Çfarë Frommer dashuri për Sanibel?

Pas më nga postimi tona të mëparshme në lidhje me dashurinë Arthur Frommer për Sanibel, kjo ndodh se ne mund të flasësh për atë që ai e pëlqen më e mirë për të vizituar këtë "strehë idilike të plazhe të bardhë-rërë" Kontrollo. West Wind Inn ka një nga më të ...

Tagged me: , ,
Posted në Blog Post

Anën tjetër të plazhit

Shumica prej nesh kujtoj plazh sikur në kërkim për në det. Por ka një tjetër pamje e plazhit Sanibel. Kjo është shikuar atë nga një anije në Gjirin. Për fat të mirë, Fuqia skuadron Sanibel-Captiva është atje ...

Posted në Blog Post

"Ding" Darling "NWR hap Bailey traktin Boardwalk

Guests qëndruar në West Wind Inn kanë një eksperiencë e vërtetë Sanibel në dispozicion të tyre. Bailey trakt Boardwalk është rihapur, duke përdorur plastike riciklohen për bordet. Bailey trakt është 100 hektarë të ligatinave të brendshëm të bimëve të ujërave të ëmbla dhe kafshë të egra. Një shëtitje ...

Posted në Blog Post

Jazz dashuruar Alert

Nuk ka asgjë si xhaz në një e diel pasdite në Sanibel Island. Dhe BIGArts është duke shërbyer atë deri më 12 shkurt, 19, 26, 4 mars, 18, ​​prill 1, 8, 15, 22, dhe 29 at 3:00 pm Këto janë koncerte në natyrë ...

Posted në Blog Post

Arthur Frommer na do.

Shumë kohët e fundit, kemi gjetur se udhëtar botë dhe mësues feje pushime, Arthur Frommer, njoftoi e tij dhjetë vende të lartë në botë për të vizituar. Ne nuk ishin të befasuar për të gjetur Sanibel Island në listë. Ne ishim të befasuar për të parë Sanibel ...

Posted në Blog Post