Archives mujore: shkurt 2012

Randell Research Center

Nëse jeni duke planifikuar të qëndruar me ne në mes të marsit, këtu është një ekskursion i zoti për të marrë: Vetëm nëpër Pisha Island Sound, pala jo-Plazhi i Sanibel, qëndron Pisha Island dhe Qendra e Kërkimit Randell. Kjo është një burim i madh për ...

Posted në Blog Post

Sanibel Fair Shell

Panairi vjetor Shell Sanibel fillon më 1 mars dhe përfundon mars 3 Kjo është një ngjarje e madhe për të gjithë, por sidomos për mbledhësit shell. http://www.shellabration2012.com/ ka më shumë info. Është në lidhje me një marrëveshje të madhe siç ndodh në Sanibel. Mbledhësit Shell ...

Posted në Blog Post

Lee County mbështet Turizmi

Gjithkush në Sanibel në mënyrë aktive mbështet dhe promovon turizmin. Vizitorët në West Wind Inn jo vetëm që janë gjaku e jetës sonë, por edhe disa nga miqtë tanë më të mirë. Ne shtrenjtë dua të shoh ty çdo vit. Kjo frymë e mikpritjes nuk është ...

Posted në Blog Post

Sexy Sanibel

Na vjen keq për të ngas rrezikshëm 'në titull. Por kjo është e rëndësishme. Lexuesit Digest ka quajtur plazhet e Fort Myers dhe Sanibel si destinacionin e tij të 9-sexiest pushime. Që plazhet Sanibel janë më të mirë, dhe West Wind Inn është ...

Posted në Blog Post

Stacie Krupa në qoshe Grille

Stacie është një artist i talentuar. Nëse ju jeni këtu dhe duke qëndruar në Sanibel në West Wind Inn, kjo ngjarje është vetëm poshtë rrugës, në cep të peshk i madh Bay dhe mëtrik Way.

Posted në Blog Post

Çfarë Frommer dashuri për Sanibel?

Pas më nga postimin tona të mëparshme në lidhje me dashurinë e Arthur Frommer-së për Sanibel, kjo ndodh se ne mund të flasësh për atë që ai e pëlqen më e mirë për të vizituar "këtë strehë idilike të plazhe të bardhë-rërë" Kontrollo. West Wind Inn ka një nga më të ...

Tagged me: , ,
Posted në Blog Post

Ana tjetër e Beach

Shumica prej nesh kujtoj plazh sikur në kërkim për në det. Por ka një tjetër pamje e plazhit Sanibel. Që është duke kërkuar në atë nga një anije në Gjirin. Për fat të mirë, Fuqia skuadron Sanibel-Captiva është atje ...

Posted në Blog Post

"Ding" Darling "NWR hap Bailey traktit Boardwalk

Guests qëndruar në West Wind Inn kanë një eksperiencë e vërtetë Sanibel në dispozicion të tyre. Bailey trakt Boardwalk është rihapur, duke përdorur plastike riciklohen për bordet. Bailey trakt është 100 akra ligatinave të brendshëm të bimëve të ujërave të ëmbla dhe kafshë të egra. Një shëtitje ...

Posted në Blog Post

Jazz Lovers Alert

Nuk ka asgjë si xhaz në një pasdite e diel në Sanibel Island. Dhe BIGArts është shërbyer atë deri më 12 shkurt, 19, 26, 4 mars, 18, ​​prill 1, 8, 15, 22, dhe 29 në 03:00 Këto janë koncerte në natyrë ...

Posted në Blog Post

Arthur Frommer na do.

Shumë kohët e fundit, kemi gjetur se udhëtar botë dhe pushime mësues feje, Arthur Frommer, njoftoi e tij dhjetë vende të lartë në botë për të vizituar. Ne nuk ishin të befasuar për të gjetur Sanibel Island në listë. Ne ishim të befasuar për të parë Sanibel ...

Posted në Blog Post