Што значи Frommer љубов за Sanibel?

Како резултат на нашите претходни објавување за љубовта Артур Frommer е проект за Sanibel, тоа се случува дека ние може да се шпекулира за тоа што му се допаѓа најдобро за посета на "овој идиличен рај на бел песок на плажите" Провери. Западниот ветер Ин има една од повеќето идилична плажите на островот.

West Wind Innpool to beach

Во далечината, на плажа. Во преден план, голем загреан базен.

Тој, исто така споменува "неделникот имот". Провери. Западниот ветер Ин има неделникот имот. Но, тоа не е се. За разлика од некои владение здруженија, кои се во ред, ако имате една недела за да бидам тука, Западна Ветер Ин нуди престој толку кусо како во текот на ноќта, ако просторот е на располагање. Прави за еден убав викенд бегство кога не може да успее да остане цела недела.

Frommer, исто така, се споменува "одлични ресторани", кој ние се согласуваме со. Од плажа повик до островот елегантен, има место да се молам вашиот вкус. Кој ги вклучува Нормандија крајбрежен паб на просторијата во западниот ветер Ин. Таа служи појадок и ручек во текот на годината и вечера за време на сезона. Може да одиме на добар оброк. Нема потреба да ја стартувате вашиот автомобил.

Frommer споменува "добар шопинг" . Ние го номинира зимзелен Место како еден од повеќето невообичаени остров трговски искуства. 25 локално ориентирани продавници низ парк-како центар. Се разбира, постојат многу други необичниот шопинг места и ние не мислам да се мали нив. Но, зимзелен Место чини уникатен шопинг плоштади одите.

Конечно, вели Frommer "-и најважно, Динг Дарлинг природата Зачувај, посетени од илјадници птици од секаков вид, кои уживаат во сонцето по нуркање за риби, и се една од најголемите природни знаменитости на дивиот свет во Америка."

Па тоа би можело да биде корисно да се истакне дека западниот ветер Ин е најблиску да се впуштат во Динг Дарлинг . Можете дури и да изнајмите велосипед на Ин и педалата заедно поканува велосипедски патеки Sanibel да одам таму.

Нашата благодарност до Frommer, заедно со покана да не посетите секогаш кога доаѓа на Sanibel повторно.

Тагирани со: , ,
Објавено во блог пост

Остави Одговори