Западниот ветер Ин поздравува птица посматрачите на Sanibel

Според Петар Greenberg, писател познат по својата стручност во патување во природа атракции, Sanibel е "Динг" Мил мој национален природен резерват на Бегалец е врвен место за птицата-часовник.

Домот е 6.400 хектари сол мочуриштата и мангрова шума домаќин на повеќе од 220 видови на миграција и жител на птици. Како резултат на тоа, птица посматрачите се редовни посетители на домот. Од западниот ветер Ин е најблиску Брегот на засолниште, гледаме стотици гости кои престојуваат кај нас посебно лесно да се дојде до Динг Дарлинг NWR.

Се разбира, тие, исто така, доаѓаат тука за да уживаат во прекрасен Sanibel бомбардирањето плажа на мирен крај на островот. И да не заборавиме среќен гостопримството на голем загреан базен, во непосредна близина базен палуба со соодветен снек и пијалок бар, тениски игралишта, хазартна играше и за оние срдечна Нормандија beachside паб појадок за да започнете дена посветени на птица-гледање.

Објавено во блог пост

Оставете Одговор