Западниот ветер Крчма на Sanibel е најблискиот Sanibel Брегот на Ж "Динг" Мил мој национален природен резерват на Бегалец

Западниот ветер Крчма на Sanibel е најблискиот Sanibel Брегот на Ж "Динг" Мил мој национален природен резерват на Бегалец, кој Артур Frommer е наведено беше голем rason за него именување Sanibel Ајленд како неговиот #! одмор дестинација во светот.
Тоа ве става, како вистински Sanibel гостин на запад Ветер Ин, како блиски, како можете да добиете за оваа година Денот на планетата Земја Прослава на Динг Дарлинг, во сабота 21 април, 2012 година.
Слави 42-годишнината Денот на Земјата и тоа е поставена во партнерство со "Динг" Дарлинг дивиот свет општество-Пријатели на Бегалец и Tarpon Беј истражувачи.

Ќе има голем број на активности за сите возрасти, од тоа како да се "plarn", со што предиво од оние досаден пластични кеси за гостување на "Bagzilla" за еднократна употреба торба-костимирани карактер. Plarn е предиво направено од пластични кеси, кои потоа може да се вткаени во свој посилна еднократно торби.

Еве распоред на активности:

07:00-04:00 дивиот свет Drive е отворен слободни да велосипедисти и туристите
08:00-04:00 слободен велосипед имот од сајт Tarpon Беј истражувачи "(Се враќа од 06:00)
10:00 - Првиот 200 посетители на Бегалец ќе добијат бесплатна еднократно шопинг торба, на Динг Дарлинг дивиот свет Socierty учтивост.
10:00-03:00 Тековни Земјата Занаети во лабораторија Центарот за образование Образование
• Направете свој "мајката земја" украс
• Креирање на поп-шише пеперутка или медузи
• Научете од pollinator и умот свој восок (свеќа што е)
• Направете свој белегзија од "plarn" (пластична кеса предиво)
• Ги исполнуваат и да го поздрават засолниште едукатор Bagzilla, костимирани во вредност од една година на еднократна торба потрошувачка на просечен човек
10-11 часот Водени Алјаска растенијата шета по Индиго Трага
11:30-пладне "Ајде да зборуваме ѓубрето" морска Времеплов Конкурс за Kids- Колку време е потребно дека ѓубрето да биоразградува во морската средина? (Едукативен центар Аудиториум)
Ручек на свој
1: 30-2 часот климатски промени 101 - Научете на основите на климатските промени и што можете да направите за да им помогне. (Едукативен центар Аудиториум)
2: 30-3 часот направите свој Plarn- пластична кеса преоптоварување? Научете како да се направи "plarn" (пластична кеса предиво) и ткаат еднократно торби, кои се 10 пати посилен од други пластични кеси. (Едукативен центар Аудиториум)

За повеќе информации за Денот на планетата Земја на Бегалец, јавете се на 239-472-1100 или посетете го Динг Дарлинг NWR онлајн.

Ние ќе се видиме таму?

Објавено во блог пост

Остави Одговори