Вкусот на градот наспроти Вкусот на острови

Да, тоа е битката на "вкусови".

Вкусот на Градскиот 2013 На Вкусот на Градскиот 2013 , (Форт Маерс стил) ќе го започнете со 31 годишна поставувањето на овој настан Недела 3 ное од 11:00-05:00. Тоа е поместување од центарот на градот да JetBlue парк, ака Fenway Југ. За оние кои се нови во областа, што се вика Fenway Јужна затоа што тоа е пролетта обука дом на Бостон Ред Сокс.

Еве како тоа функционира: Влезот на паркот е $ 5, деца под 12 влезат БЕСПЛАТНО. Готово само е прифатена со денот на настанот. Еднаш во паркот, да ја купите храна и пијалаци билети, кои ќе разменат за јадења подготвени од страна на врвот областа ресторани. Откако ќе купат билети вашите пари не е никакво добро, бидејќи нема продавачите ќе ја прифати. Цената на секоја нација е меѓу $ 1 и $ 5 во билети. Билети можат да се користат за купување на "сите-ти-да-играат" маншет за областа забава на децата. Паркинг е $ 5 по автомобил.

Звучи како забава? Ако ви се допаѓа да јаде и пие додека ужива во живо музичка забава - тоа е! Приходите од настанот одат за финансирање на волонтерски активности на Junior Лигата на Форт Маерс, кој фази на настанот. Плажа столици и ќебиња се добредојдени. Но да се остават вашето домашно милениче, вашиот кулер и вашиот пиштол од дома.

Потоа, на недела 10 ноември, вкусот на острови се случува на дини Golf & Тениски Клуб на Sanibel. Тоа е поблиску до дома, ако сте престојуваат на Sanibel , но една недела подалеку на календарот. Па ние ќе ви кажам за тоа во нашиот следен блог пораката.

Тагирани со: , , ,
Објавено во блог пост