Les Miserables

Лес Мис слика за Покажи Страна Големи Лес Мис слика за Покажи Страна LargeIn само две децении, Бродвеј палма Вечера театар прерасна од испразнет супермаркет простор за прва класа театарски простор. Сега во its21st сезона, Форт Маерс живо театар место забавува повеќе од 170.000 плеј-посетителите секоја година. На капацитети вклучуваат 450-члениот вечера театар, 100-члениот "црна кутија" театарот наречен Оф Бродвеј палма театар, трпезарија 120 седишта наречени Кафе кабаре и 30-члениот простор на само надвор од главниот лоби вика, уметност кафе.

Толку за позадина. Најважното нешто што треба да знаат сега е во тоа што "Les Miserables" е на табли на главната сцена Бродвеј палма преку 12 Април, 2014 година Во 2012 година, на филмската верзија на оваа инспиративна приказна за љубовта, страста, жртва и откуп наоѓа во Париз на 19thcentury освои Златен глобус за најдобар филм. Врз основа на роман на истото име Виктор Иго, сценарио вклучува некои од најдраматичните и емоционално музички моменти театарот.

Професионалните стандарди на Бродвеј палма се многу високи, продукции се извонредни, а се стигне до таму од западниот ветер Ин Sanibel Остров одморалиште е лесна патување во текот на мостот на бул Мекгрегор и на север до колонијален Бул

Овој автор, мора да признаеме дека Les Miserables е една од неговите сите времиња омилени музички театар презентации. Значи, ве молиме изговор на ентузијазам.

Ако не може да се дојде до Les Miserables, сметаат дека еден од идните емисии - Музика Човекот, 17 април до 24 мај; Средината на животот криза На музички, 29 мај до 21 јуни и Јосиф и Неверојатни жив Dreamcoat, 26 јуни до 9 август.

Дури и храна, од салати да десерти, подготвен од страна на готвач во просториите и се служи вклучена стил, е голема, свежа и вкусна.

За повеќе информации, датум / време / цени и вечера менија, препорачуваме посета на веб-сајтот Бродвеј палма

Објавено во блог , блог пост