Sanibel Остров свадби

Свадби canstockphoto5547984
Западниот ветер Ин е слика-совршена локација за вашите Остров свадба. Без разлика дали ќе изберете да се земе вашиот вети на тревникот на изгрејсонце или на плажа на зајдисонце, овој тропски остров локација ќе се зема здивот.

Размислете за вашиот избор на подесувања:

Батерфлај градина и Koi Pond; едно интимно опкружение за шампањ тост и фотографиите на својот живот.

Западот тревник; совршен за невести кои сакаат таписерии ставови вода без добивање песок на своите чевли. Идеален за утро, ден или вечер; да се разгледа додавајќи шатори за прекрасен прием.

Базен палуба; меѓу базенот и отворен бар, ова е радосен место да го прослават со гости. Вгнезден во дворот, на палубата со поглед на базен, со Заливот надвор и (подоцна) ѕвездите погоре.

Нормандија крајбрежен паб, совршен за невести бараат да го прослават со семејството и пријателите во повеќе интимно опкружение. Се наоѓа во близина на западниот тревник, овој сестран место може да се користи за внатрешна или надворешна приеми - или комбинација од двете. Уживајте коктели и hors d 'oeuvres на запад на трева, а потоа уживаат во вечерата и танцување во удобност климатизирани.

Западниот ветер средба & Настан соба, времето не е на разгледување во оваа високо флексибилен простор што транзиции беспрекорно од вечерата во танцување.

Дознај повеќе

Да разговараат за нашата сместување, објекти, угостителство и услуги, ве молиме контактирајте ја нашата група продажба канцеларија на 800-824-0476. Западниот ветер Ин бара соба за продажба со било кој свадба или прием; депозит ќе биде потребно да се одржи на денот.

Корисни линкови

Угостителските информации и Мени
LEE COUNTY брак лиценца Информации

Ние ќе бараме да се обезбеди на продавачот листа (и контакт информации за) фотографи, officiants, музичари, надвор угостители, звучници и florists.

Депозити може да се бара за некои надвор од продавачите.

Оставете Одговор