Бизнис Патување, Конференции и групи

Западниот ветер Ин има се што ви треба за една успешна бизнис патување состанок, обединување на семејството или социјален настан. Уживањето во нашата идилична островот амбиент кој овозможува незаборавни настан во еден од најпознатите мирни поставувања насекаде - Sanibel Ајленд.

Сала за состаноци
Нашата главна цел е вас!

Не се изгуби во shuffle на безлична и стандардната локација. Искусен персонал западниот ветер Ин ќе ви помогне да го планирате вашиот одмор група, состанок, средба или прослава. Изберете од затворен и отворен локации, вклучувајќи ги и покрај базенот на палубата, шатор приеми од страна на плажа или на нашите климатизиран конференциска сала. Сала за состаноци, само чекори од соби за гости, удобно сместени 26 во "У" облик поставување и до 70, театар стил. Банкет и наставниците стил поставувања се исто така можни. На Нормандија крајбрежен паб исто така може да бидат задржани.

Тропски Пијалоци Приватни оброк услуга може да се организира за групи од 20 до 60 гости, вклучувајќи покрај базенот скара, коктел и hors d'ouvre партии, buffets, brunches - или дури и индивидуални кутија ручеци да се земе на остров авантура. Снек олеснувања за било која големина група, како што се бескрајни кафе, свеж сок од исцеден портокал, свежо печени колачи или мраз ладна пијалок на крајот од денот се на располагање.

Ве молиме контактирајте ја нашата група продажба канцеларија на 800-824-0476 или sales@westwindinn.com за целосни информации на нашите капацитети, угостителски, персонализирани услуги и сместување.

Кликнете на фотографии за целосна големина на слики

Остави Одговори