Придружете ни се за Денот на благодарноста Вечера!

Денот на благодарноста Вечера во Нормандија е
$ 44,95 по лице

shutterstock_169032956 (1) Изберете од нашите традиционални и нетрадиционални Мени предмети за вашиот празникот Денот на благодарноста!

Традиционалните машко у

Домашна страница - Диви печурки Tartlets и Deviled Јајца

Супа - супа од тикви

Салата - Празнична Кафе салата

Entree - фурна печена мисирка дојка со домашен сок, домашна кутии, пире од Јукон злато компир, боранија, и брусница облекување

Десерт - тиква сирење торта

Нетрадиционални Мени

Домашна страница - тикви равиоли со изгорени путер мудрец сос

Супа - Захаросани pecans и супа од тикви

Салата - репка, захаросани ореви и сино сирење

Entree - Полнети тиква со шафран крем сос и Portobello диви ориз кутии

Десерт - Домашна пита од јаболка

Објавено во Настани и Забава

Западниот ветер Ин избран за најдобар Крчма на Sanibel и Captiva острови!

p1020359 На Вторник 23 септември, 2014, западниот ветер Ин беше одликуван во најдобар на острови награди Банкет хостиран од страна на островите и Sanibel Остров на новинарите за да биде прогласен за најдобар Крчма на Sanibel и Captiva. Со толку многу различни својства на Sanibel и Captiva, тоа е прилично честа.

"Западниот ветер Ин е навистина клучот гостинот да доживува вистински Sanibel", рече Брет Gooch, генерален директор прифаќање на наградата. "Нашиот имот е убава и необичниот и со плажа како вашиот двор, што повеќе може да побара?"

Читателите на островите и Sanibel Остров новинарите беа повикани да гласаат за најдобри категории на гостопримството, вклучувајќи низа на под-категории на атракции и сместување. Гласањето се одржа од средината на јули, а заврши во август, со публикации за добивање на повеќе од 1.000 гласачки ливчиња преку пошта и заспивам. Гласови беа преброени посебен ентитет за да се обезбеди анонимност и непристрасен резултат.

BestOfIslands2014Flat Гости на западниот ветер Ин се во можност да јадат на самото место на горната палуба базен бар или ресторан Нормандија е . Имот, исто така, обезбедува гости со тениски игралишта и отворен базен. Вработените во западниот ветер Ин послужи како експерти на островот, помагајќи им на гостите да го извлече максимумот од нивните искуства, а тие се со нив.

Со Sanibel и Captiva Острови дом на повеќе од 100 анови, западниот ветер Ин Ви благодариме за гласање ги Најдобра биртија на Sanibel и Captiva острови. Ние со нетрпение очекуваме да продолжи да ви обезбеди најдобро искуство во областа!

Објавено во блог пост , Вести

Водич за фестивал на островот Хопер текстописец е

Фестивалот Остров Хопер текстописец, еден двонеделниот настан во текот на Sanibel, Captiva и Форт Маерс плажи, е удирање исклучите оваа претстојните викенд! Ве покануваме да уживаат ексклузивни настапи од повеќе од 40 национално признати автори на места низ нашите острови-со западниот ветер Ин како совршено место да се опуштите и да се повлечат меѓу нон-стоп entertainment.With БЕСПЛАТНО претстави од некои од најголемите nationally- реномираните и Билборд шема композитори, сте сигурни дека нема да сакате да пропуштите овој настан!

Во прославата за претстојниот фестивал, ние сме составени крајната "411" Водич за вашиот викенд на островот Хопер текстописци фест вклучувајќи и листа на места со растојание од западниот ветер Ин, распоред на настани, транспорт информации, и други корисни совети како да се направите вашиот прв Остров Хопер искуство нешто да се запамети! Остров Хопер логото

Места за одржување
Западниот ветер Ин е помалку од 20 минути од секое место (што е само околу 50 минути возење со велосипед), но доволно далеку далеку, па се уште може да се најде дека мирна плажа амбиент кога ви треба кога ќе остане со нас. За верзија за печатење на полн распоред на настани, Кликни тука !

Стариот Captiva куќа и гнездо врана
15.951 Captiva Captiva д-р, 16 мин возење автомобил

Док Форд
5400 плантажите на патот, Captiva, 20 мин возење автомобил

Captiva Остров Ин
11.508 Енди Rosse LN., Captiva, 20 мин возење автомобил

Пивница Captiva
14.970 Captiva диск, Captiva, 19 мин возење автомобил

Клучни Вар Бистро
11.509 Енди Rosse LN., Captiva, 20 мин возење автомобил

Торен Шатка
11546 Енди Rosse LN., Captiva, 20 мин возење автомобил

РК видри
11.509 Енди Rosse LN., Captiva, 19 мин возење автомобил

Јужна Море Остров одморалиште
5400 плантажа Rd., Captiva, 21 мин возење автомобил

 

Патарина Информации

Ако сте за планирање на случува надвор и на островот, не заборавајте да имаат некои пари на вас за Sanibel насип на патарина. Нема настапи надвор остров за првиот викенд, но само во случај да се чувствувате како истражување на областа, бидете сигурни дека да се има на $ 6 за вас.

Превоз

Велосипедизмот е многу популарна активност на островот. Додека Вие не може да биде во можност да одиме до и од овие дестинации, ние имаме многу препораки за тоа како да добиете, каде што треба да се оди!

  • Парк и возење од Chadwicks плоштад, запирање на Енди Rosse Лејн, кој ќе можеш да Keylime бистрото торен патка и РК видри. (5400 плантажа Rd, Captiva, FL)
  • Јадете на РК видри, пивница Captiva, Captiva пица или Keylime бистроа и да се добие бесплатно возење на С автомобили Оди назад во вашиот хотел, или на плажа! http://captivaislandinn.com/captiva-island-dining/
  • Велосипед или Segway изнајмување

o изнајмување велосипеди и Били наоѓа на 1509 зимзелен начин, Sanibel (Затворена недела)

o Finnimore е циклус Магазин наоѓа во 2353 зимзелен начин, Sanibel (Отвори 7 дена во неделата

Треба со такси?

o Sanibel Такси Бесплатниот: (888) 527-7806

o Sanibel кабината Компанија Телефон: (239) 472-0151

o Совет: цената на такси од југозападна Флорида Меѓународниот аеродром (RSW) во Форт Маерс ќе биде околу $ 35 за 1 до 3 патници

Велосипедизам Информации

Ако ви се случува да се возеше велосипед до и од вашиот дестинации, кликнете овде за да видите повеќе информации за велосипедизам патеки и правила патот.

Кликни тука за мапа на Sanibel и Captiva, обезбедени од страна на Sanibel стопанска комора.

Паркинг

Ако сте се упатат кон плажа, јавните паркиралишта со кои имаат парк-и-плати машини. Цената е $ 2 за еден час, и секоја машина произведува приемот за вас да се стави на вашиот цртичка. Машините не прават промени, но тие го прифаќаат $ 1, $ 5 и 10 $ сметки, како и Visa и MasterCard кредитни картички. Хендикепирани паркирањето е бесплатно на Sanibel.

Патот за паркирање не е дозволено, а некои области се ограничени на оние со дозволи. Дозволите се достапни за нерезиденти по цена од $ 80 до $ 160. Тие се достапни во Sanibel центар Рекреација наоѓа на 3880-Sanibel Captiva патот, Sanibel Ајленд, FL.

Продавници, ресторани, како и локални атракции имаат свои бесплатен паркинг на располагање, но тоа може да биде ограничена ако претставата е популарен. Тоа е најдобро да carpool, одиме со такси или издлаби некои екстра време за велосипед ако настанот е преполна.

 

Локални совети

  • Бидете сигурни да се применуваат сончање често го избегнете изгореници додека на отворено. Дури и ако се чини дека Облачно за некое време, тоа е се уште важно да се заштити кожата од штетните зраци. Во прилог на заштита од сонце, носи капа, исто така, ќе биде добра идеја.
  • Хидрат често. Не оди на долго возење со велосипед без шише со вода или спортски пијалок.
  • Излегува, тоа е прилично сончево во Флорида. Особено на Sanibel островот! Не заборавајте да ги заштити вашите очи со нијанси.
  • Облека е прилично повик и се назад на Sanibel Остров.
  • До до октомври 31, тоа е желка вгнездувањето. Ве молиме не го земам или да се движат која било од желките може да најдете на плажа.

Ако ви треба престој од сите празници, уживајте одмор од страна на нашите базен, прошетај долу на плажа, или кликнете тука за да дознаете повеќе за различни авантури кои чекаат на вас во областа југозападна Флорида.

Ако сеуште не се резервира во вашата соба за фестивалот, се уште има време! Искористете ги предностите на нашите промоции и бесплатна ноќ stay- кликнете овде за детали.

... И што е најважно, уживајте!

Контактирајте ја нашата рецепција на (800) 824-0476 или (239) 472-1541 проверка на достапност соба, така што навистина може да уживаат во овој голем настан додека доживува ТОЧНО Sanibel во Вест Ветер Ин.

 

 

Тагирани со: , , ,
Објавено во блог пост , Настани и Забава

Превентивно одржување поправки на Sanibel насип

Ако се пристигне на островот Sanibel во следните неколку недели, за плажа одмор или одмор во Sanibel Вест Ветер Ин Остров одморалиште , може да наидете на некои ситни сообраќај одложувања на насип. мост одржување
Ли Каунти, која е сопственик на насип и собира патарини за неговата употреба, има склучено договор со една фирма да се направи мали, превентивно одржување, поправки на мостот структури, почнувајќи од понеделник 18 август, со работа се очекува да продолжи се до 30 септември.

Според известување од градот Sanibel , ќе се работи на работните денови 9:00-04:30 од рамениците на мостовите. Мали лента префрлувањето може да се бара, но нема лента затворањето се очекува. Краток сообраќај прекини во текот на дневното поставеност и распаѓањето на одржување на сообраќајот уреди е веројатно. Таму ќе биде променлива порака знаци за да се алармираат возачите на условите друмскиот сообраќај.

Повеќето поправки ќе вклучуваат запечатување помали пукнатини и инјектирање на епоксидна во поголеми пукнатини идентификувани во рамките на мост надградба во двата претходни проверки. Работата ќе вклучи и поправка на претходно идентификувани delaminations и spalls во рамките на мост надградба. Овие може да се случи кога мали делови од бетон оттргне од една плоча.

Самите поправки не се прашањата поврзани со безбедноста, според Сити. На насип е структурно звук и останува безбеден. Овие поправки се да се запечати пукнатини, така што Морски нема да се наметнат и да влијае на интегритетот на структурните челик. Целта е да се обезбеди насип мостови достигнат нивните целни 75-годишен животен век. Прашања може да се обрати за да се 239-533-9400.

Објавено во блог , Блог пост , Некатегоризирано

Хо-потпевнувам. Уште една награда за Sanibel.

Дозволете ни да се земе дека назад. Секој пат кога Sanibel Остров добива награда тоа значи дека некои од островите работеа многу напорно и биле признати за тоа. Во овој случај, тоа е Sanibel Captiva-конзервација Фондацијата (SCCF).

SCCF доби конзервација организација на годината награда од Флорида дивиот свет федерација (FWF) на 77. годишна конзервација награди банкет во јуни во Неапол Хилтон.

sccf-награда-300x211

Директорот Флорида дивиот свет Федерација Окружниот VIII Френклин Адамс, FWF претседател Manley К. Фулер, SCCF извршниот директор Ерик Lindblad и FWF Чаир Џени Брок со наградата за конзервација организација на годината

Според FWF, наградата му беше доделена "поради исклучителни остварувања SCCF за квалитетот на водата, користење на земјиштето политика, морето желка мониторинг, како и зачувување на образованието, меѓу другите важни прашања."

Во покриеност за доделувањето на наградите, весникот островот Сан објави дека SCCF извршниот директор Ерик Lindblad му оддаде почит на основачите SCCF, оние кои ја формираа организација во 1967 година, и на сите кои работеа бидејќи тогаш да се пренасочат својата мисија да го зачува крајбрежни живеалишта и водни ресурси на Sanibel Остров и Остров Captiva и во околните сливот.

Како Sanibel Остров одморалиште толку блиску и удобен во близина на SCCF, западниот ветер Ин поздравува организацијата и ги охрабрува секој гостин во Вест Ветер Ин да се стави во посета на SCCF на нивните to-do листа, кога тука.

Објавено во блог , блог пост

25-годишниот "Динг" Мил мој дена

Со Август само еден ден некој начин, тоа е време да се потсетиме на потенцијалните посетители кои Динг Дарлинг дена наскоро ќе биде со нас. Оваа недела долго, 19-25 октомври, е навистина извонредна можност да се доживее сите на природата дека "Динг" Мил мој национален природен резерват на Бегалец има да понуди. Наша препорака е да се направи вашата резервација сега да биде во западниот ветер Ин во октомври.

Динг spoonbills
Прво, затоа што ова е 25-годишен "Динг" Мил мој Денови настан и ветува дека ќе биде од најпознатите наградува било кога.
Второ, затоа што на западниот ветер Ин остров одморалиште и гостилницата е најблиску Sanibel Остров одморалиште на Динг Дарлинг NWR, правејќи посети од тука до прибежиште за како удобен, како што може да се добие.
Трето, како официјален спонзор на Динг Дарлинг денови, западниот ветер Ин е нестрплив да види како многу посетители што е можно да имаат "Динг" искуство, без разлика каде тие ќе останат на Sanibel Остров.
Со сета понизност, ние се чувствуваме западниот ветер Ин е најдобро место за Динг приврзаници да се одморат своите глави во текот на ноќта. (И, кога не се потопува во "Динг" природа, тие можат да уживаат во природата на Sanibel е продолжен бомбардирањето плажа од влезната точка која е релативно конфискуван.
Се гледаме во октомври.

Објавено во блог , блог пост

"Динг" Мил мој Денови Аматерски природата конкурс за фотографија за 2014 година

Прво место Мајкл Dougherty_2

- Првиот Минатогодишниот победник место од страна на Мајкл Доерти на Clarkston, Мичиген

Ако ќе биде релаксирачки западниот ветер Крчма на Sanibel остров во секое време преку 15 септември 2014 година, не заборавајте да ја посетите "Динг" Мил мој NWR и да бидат сигурни да се земе вашата камера. Фотографија на природата се пука во домот може да се победи на "Динг" Мил мој Денови Аматерски природата конкурс за фотографија за 2014 година За повеќе информации, вклучувајќи ги и правилата и условите за влез, одете на "Динг" Мил мој општество веб-страница. Западниот ветер Ин е идеално место за некој во посета на Бегалец да остане бидејќи тоа е најблиската Sanibel Брегот на влезот.

Објавено во Некатегоризирано

Sanibel Ѕвезди

Sanibel Ѕвездите се вреди да се посети. starlit небото
DarkSkiesLightFixture
Во 2000 година, градот Sanibel усвои регулативата со која се бара ограничувања на сите вештачки светлина. На оригиналната намера беше да се спречат ваквите осветлување од збунувачки бебе желки што произлегуваат од нивните гнезда на плажите Sanibel Остров Залив. Кога на бебето желки произлегуваат од нивните школки и оставете го гнезда, тие инстинктивно "одат на светлината", кој се наоѓа на западниот хоризонт. Со испраќањето, тие можат да стигнат до водата каде што тие се многу побезбедни од воздухот предатори. Овој концепт има работено во текот на мај-октомври вгнездувањето оттогаш.
Но, имаше дополнителна бенефиција за човечки жители и посетители. Со намалување на износот на светлината протекување нагоре, на островот создаде магичен гледање галерија за доживување на небесната слава се распоредени ѕвезди на ноќното небо. Во текот на ноќта посетители кои доаѓаат од населеното место се изненадени од бројот видливи ѕвезди над Sanibel Остров. Тие гледаат сцени кои високи згради и урбаниот светлината загадувањето дома е маскирана за голем дел од нивното постоење.
Како резултат на тоа, небото гледаа се подготвени да Sanibel речиси колку од страна на "темно небо" политика како школка прекрасен плажи.
Сега, со сознанието дека, дури и со резултатите од оригиналниот уредба, околу 90% од домовите и објектите од плажите не се во целосна согласност. Неодамна, на Градскиот совет гласаше за продолжување на крајниот рок за нивно целосно усогласување до 2018 година Па како добри како што е сега за ноќ срамежлив гледање, јас ќе бидам уште подобар во наредните месеци.
Западниот ветер Ин, како "партнер" во одржувањето на природната атракција Точно Sanibel, оди во широка должини за да се обезбеди "Темно небо" на животната средина, во согласност со стандардите за безбедност гости заслужуваат и очекуваат. Кога ќе остане во Sanibel Вест Ветер Ин одморалиште , план за останување минатото спиење за да се види на изложбата.

Објавено во Некатегоризирано

Подгответе се да бидете "шокирана"

плажа чадори културите комора Онлајн рејтинг услуга, "Buzzfeed", е именуван Sanibel на врвот на листата на повеќето "извонредни малите градови на Америка. Ние согорувањето на телото. Buzzfeed листи Sanibel е "изолација и недопрена убавина, како неговата силна поени, и се споменуваат отсуство на високи згради (ние ги нарекуваме" високо се крева "). И да, ние рече: "врвот", како во # 1.
Ви ги претставуваме нашите спектакуларен плажа и убава залив во Вест Ветер Ин е задна врата како доказ изложбата број еден. Дојди и види.
Објавено во Некатегоризирано

Лежалки за плажа

Повремено, читаме прашања на интернет за "плажа столици". Дали се тие достапни? Дали се тие за изнајмување? Треба ли да се купи некои евтини плажа столици на Kmart и донирајте ги на пестовност продавница кога ќе ја напуштат Sanibel да си одам дома

Различни хотели, кафеани и condo здруженија имаат различни аранжмани. Во западниот ветер Ин Sanibel Брег , ние нудиме лежалки за плажа за изнајмување на стапка од 20 $ на ден. Иако не како евтини како купување евтини столици на вашиот пат тука и отстранување на нив на крајот на своето патување, таа има дефинитивен предности.
Персонал западниот ветер Ин ќе се вашиот стол - со вашето име на неа - на плажа во утринските часови, и добивање на тоа на нив од плажа во 5:00 секој ден од вашиот изнајмување. Освен ако не сте желни да се трошат вашето одмор носи вашиот стол и од плажа секој ден од вашиот изнајмување, ќе биде ослободен да се знае дека некој друг ќе го направи тоа за вас ..
Патем, ако се земе вашата фотелја на плажа, што "мора" да го земе во зајдисонце. Столици и друга опрема лево на плажа во текот на ноќта можат да интерферираат со вгнездени желки со попречување и на мајката е индексирање на гнездо сајт и способноста на желка hatchlings да се дојде до вода, каде што тие се релативно безбедни од воздухот предатори. Желка вгнездувањето е од мај до октомври и зачувување на гнездење сајтови има висок приоритет помеѓу Sanibel жители и посетители.
Може да се прашуваат што се случува со вашиот стол Ако го оставиме тоа на плажа или оставете го во вашата соба, кога ќе си оди дома. Одговорот е дека тоа е зедов и го фрли во контејнер за ѓубре пик-ап. Значи донесе свој стол е доведена во прашање кога ќе дојде на заштита на животната средина. Исто така, повеќето луѓе не го поминуваат секој ден седи на плажа. Постојат многу други работи да се направи на Sanibel. Значи, можете да изнајмите вашиот западниот ветер Ин стол само за деновите што не сакаат да одат на "Динг" Мил мој NWR, Музеј на школка, шопинг или се забавуваа во голема уметност.
Во секој случај, некои од најдобрите плажа време е поминато шетање или приведен, правејќи плажа стол страна прашање.

Објавено во блог , блог пост