Контакт со нас

Без разлика дали сте прашувајќи се што треба да се пакувам или сакате да се планираат една рута на активности, пред да пристигне, вработените во западниот ветер Ин е тука да одговори на вашите прашања. Ние, исто така, би сакал да се слушне сите коментари што ги имаат за вашиот престој и како можеме подобро да ви служи на вашиот враќање посета. . Вие исто така може да се чувствуваат слободни да не контактирате по телефон во (800)824-0476 .

Западниот ветер Ин

3345 Вест Залив диск
Sanibel Ајленд, FL 33.957
Бесплатниот: (800) 824-0476
Локалните Телефон: (239) 472-1541
Факс: (239) 472-8134
sales@westwindinn.com

Од југозападна Флорида Меѓународниот аеродром (RSW):
• Излез на аеродромот имот со вртење надесно кон Treeline патот и по тоа 5,7 милји за да Даниелс Parkway. Свртете лево кон Даниелс.

Од Меѓудржавен 75:
• Земете излез 131 # запад; Даниелс Parkway.

Продолжи Даниелс на семафор во шест Миле Кипар; Свртете лево. Ќе крива минатото LEE COUNTY спортски комплекс и крстот ни-41. Откако ќе премине САД-41, на патот што сега се нарекува gladiolus. Продолжи да Summerlin патот и да се сврти лево кон Summerlin. Ова ќе ве однесе на целиот пат до Sanibel насип ($ 6 патарина).

Откако ќе ја преминале насип, вие сте на Sanibel. Само напред ќе дојде да се само стоп знак. Ова е зимзелен начин; Свртете десно и следете зимзелен 2,6 милји знакот стоп (ќорсокак) во Tarpon Беј патот. Свртете лево и следете кон следната станица знак во Вест Залив диск. Свртете десно. Западниот ветер Ин ќе биде 2 милји понапред на вашиот лево (Заливот страна).

Sanibel Островот е 27 милји западно од југозападна Флорида Меѓународниот аеродром во Форт Маерс. Бројни авиокомпании служат домашни и меѓународни патници. Изнајмување на автомобили се достапни на аеродромот. Такси и лимузина сервис е исто така достапна.

Оставете Одговор