Годишен Архива: 2014

Летни Активности на Sanibel и Captiva остров

Барате некои празник расположи за време на вашиот престој во западниот ветер Ин? Sanibel и Captiva остров нуди низа на празник забава и активности одлично за целото семејство. Во прославата на сезоната претстојниот празник, ние сме составил листа ...

Објавено во блог , Блог пост , настани и забава , Вести

Придружете ни се за Денот на благодарноста Вечера!

Денот на благодарноста Вечера во Нормандија е 44,95 $ по човек Изберете од нашите традиционални и нетрадиционални Мени предмети за вашиот празникот Денот на благодарноста! Традиционалните Мени започнал - Диви печурки Tartlets и Deviled Јајца супа - супа од тикви салата - Празнична Кафе салата entree ...

Објавено во Настани и Забава

Западниот ветер Ин избран за најдобар Крчма на Sanibel и Captiva острови!

На Вторник 23 септември, 2014, западниот ветер Ин беше одликуван во најдобар на острови награди Банкет хостиран од страна на островите и Sanibel Остров на новинарите за да биде прогласен за најдобар Крчма на Sanibel и Captiva. Со толку многу различни ...

Објавено во блог пост , Вести

Водич за фестивал на островот Хопер текстописец е

Фестивалот Остров Хопер текстописец, еден двонеделниот настан во текот на Sanibel, Captiva и Форт Маерс плажи, е удирање исклучите оваа претстојните викенд! Ве покануваме да уживаат ексклузивни настапи од повеќе од 40 национално признати автори на места низ нашите острови-со западниот ветер ...

Тагирани со: , , ,
Објавено во блог пост , Настани и Забава

Превентивно одржување поправки на Sanibel насип

Ако се пристигне на островот Sanibel во следните неколку недели, за плажа одмор или одмор во Sanibel Вест Ветер Ин Остров одморалиште, може да наидете на некои ситни сообраќај одложувања на насип. Ли Каунти, која е сопственик на ...

Објавено во блог , Блог пост , Некатегоризирано

Хо-потпевнувам. Уште една награда за Sanibel.

Дозволете ни да се земе дека назад. Секој пат кога Sanibel Остров добива награда тоа значи дека некои од островите работеа многу напорно и биле признати за тоа. Во овој случај, тоа е Sanibel Captiva-конзервација Фондацијата (SCCF). SCCF доби конзервација организација на ...

Објавено во блог , блог пост

25-годишниот "Динг" Мил мој дена

Со Август само еден ден некој начин, тоа е време да се потсетиме на потенцијалните посетители кои Динг Дарлинг дена наскоро ќе биде со нас. Оваа недела долго, 19-25 октомври, е навистина извонредна можност да се доживее сите на природата дека "Динг" Мил мој Националниот ...

Објавено во блог , блог пост

"Динг" Мил мој Денови Аматерски природата конкурс за фотографија за 2014 година

Ако ќе биде релаксирачки западниот ветер Крчма на Sanibel остров во секое време преку 15 септември 2014 година, не заборавајте да ја посетите "Динг" Мил мој NWR и да бидат сигурни да се земе вашата камера. Фотографија на природата се пука во Бегалец ...

Објавено во Некатегоризирано

Sanibel Ѕвезди

Sanibel Ѕвездите се вреди да се посети. Во 2000 година, градот Sanibel усвои регулативата со која се бара ограничувања на сите вештачки светлина. На оригиналната намера беше да се спречат ваквите осветлување од збунувачки бебе желки што произлегуваат од нивните гнезда ...

Објавено во Некатегоризирано

Подгответе се да бидете "шокирана"

Онлајн рејтинг услуга, "Buzzfeed", е именуван Sanibel на врвот на листата на повеќето "извонредни малите градови на Америка. Ние согорувањето на телото. Buzzfeed листи Sanibel е "изолација и недопрена убавина, како неговата силна поени, и се споменуваат отсуство на високи згради (ние го нарекуваме ...

Објавено во Некатегоризирано